אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה נועלת את הגבולות: נאסרה כניסת זרים למדינות האיחוד

משבר הקורונה

אירופה נועלת את הגבולות: נאסרה כניסת זרים למדינות האיחוד

איסור הכניסה יהיה תקף ל-30 יום - התנועה של אזרחי מדינות האיחוד בתוך אירופה לא נאסרה בשלב זה אך תהיה נתונה למגבלות של כל מדינה באיחוד; נשיא המועצה האירופית שארל מישל: "האיחוד והמדינות החברות יעשו את כל מה שנדרש"

17.03.2020, 21:36 | שירות כלכליסט

מנהיגי האיחוד האירופי הסכימו לסגור את גבולות האיחוד לזרים, במאמץ הבלימה של מגיפת הקורונה. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הודיע על כך הערב במסיבת עיתונאים.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה תהיה תקפה למשך 30 יום ותיבחן שוב לקראת סוף התקופה. התנועה בין 27 המדינות של האיחוד, לא נאסרה בשלב זה, אך תהיה נתונה למגבלות, על פי החלטות הממשלות של כל מדינה ומדינה.

נשיא המועצה האירופית שארל מישל הסביר את חשיבות ההחלטות המשותפות:  " האיחוד והמדינות החברות יעשו את כל מה שנדרש" אמר במסיבת העיתונאים. מישל הוסיף כי האיחוד יסייע בהשבת אזרחי האיחוד שנמצאים מחוץ לאירופה למדינותיהם. 

האחרונה שהודיעה על סגירת גבולותיה היא קנדה – אתמול הודיע על כך ראש הממשלה ג'אסטין טרודו. "נסרב לאשר כניסה לקנדה לאנשים שאינם אזרחי המדינה או תושבים קבועים בה. להחלטה הזו יהיו כמה יוצאים מן הכלל, בהם צוותי אוויר, דיפלומטים ובני משפחה מדרגה ראשונה של אזרחים קנדיים, ובשלב זה, גם אזרחי ארה"ב", אמר טרודו, שפנה בדבריו גם לאזרחי המדינה הנמצאים בחו"ל בימים אלה – "אהיה ברור בעניין הזה, אם אתם בחו"ל, זה הזמן לחזור הביתה".

שארל מישל , צילום: רויטרס שארל מישל | צילום: רויטרס שארל מישל , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות