אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
50 קשישים עותרים: הוצאתנו מהמוסד הגריאטרי לטובת חולי קורונה - גזירת מוות צילום: אלכס קולומויסקי

50 קשישים עותרים: הוצאתנו מהמוסד הגריאטרי לטובת חולי קורונה - גזירת מוות

מדובר בקשישים, חלקם ניצולי שואה ובמצב סיעודי, המתנגדים להחלטת משרד הבריאות להפיכת בית החולים מלב"ן בראשון לציון, בו הם מאושפזים, למוסד לחולי קורונה; בעתירתם לביהמ"ש המחוזי מרכז הם כותבים כי ייגרם להם נזק בלתי הפיך; השופט חייב את משרד הבריאות להשיב עד יום ראשון

19.03.2020, 16:07 | ליטל דוברוביצקי

50 קשישים, חלקם ניצולי שואה ובמצב סיעודי,  עתרו היום (ה') לבית המשפט המחוזי מרכז כנגד החלטת משרד הבריאות להורות, לטענתם, על פינויים מבית החולים הגריאטרי מלב"ן בראשון לציון. זאת למטרת הפיכתו למוסד לאשפוז חולי קורונה.

קראו עוד בכלכליסט

השופט אורן שוורץ כתב כי "בבקשה לא צוין מועד קונקרטי לפינוי הדיירים מהמרכז הגריאטרי למוסדות חלופיים. לפיכך נדרשת תגובה ראשונית של המדינה לבקשה עד ליום ראשון. בתגובה תציג המדינה את המועדים בהם מתוכנן להתבצע הפינוי, אם בכלל וכן את החלופה שמיועדת לכל אחד ואחד מהעותרים".

השופט אורן שוורץ, צילום: יריב כץ השופט אורן שוורץ | צילום: יריב כץ השופט אורן שוורץ, צילום: יריב כץ

במסגרת העתירה טוענים הקשישים באמצעות עוה"ד יוסי צ'סקוב ורפאל שושן כי ייגרם להם נזק בלתי הפיך עם פינויים. בעתירה נטען כי מדובר בקשישים סיעודיים, תשושי נפש וניצולי שואה, וחלקם עברו התעללות והזנחה במוסדות אחרים. כן נכתב כי "בין המטופלים נמצאים גם גיבורי מערכות ישראל שזכו לעיטורי גבורה. המטופלים השוהים בבית החולים הקימו קהילה מאוחדת ומגובשת ורצונם היחיד הינו לסיים את חייהם בכבוד".

לטענת הקשישים ב-16 במרץ החליטו נציגי המדינה להסב את מלב"ן לבית חולים ייעודי לאשפוז חולי קורונה. "נציגי המדינה פנו למשפחות הקשישים ודרשו כי יבחרו בתי חולים חלופיים ליקיריהם ומכאן מוגשת העתירה". הקשישים טוענים כי "הפיכת בית החולים לבית חולים לאשפוז חולי קורונה תהיה גזירת מוות עבורם. ישנן עוד חלופות רבות למקומות בהם ניתן לאשפז את חולי הקורונה". הקשישים שעתרו מדגישים כי הם זוכים לטיפול מסור ומקצועי מצד נציגי משרד הבריאות בבית חולים.

ממשרד הבריאות נמסר כי תשובתו "תינתן לבית המשפט כמקובל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות