אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון המורים והשלטון המקומי: סיכמנו על המשך הלמידה המקוונת בתיכונים; האוצר: לא מכירים את זה צילום: תומר הדר

בלעדי לכלכליסט

ארגון המורים והשלטון המקומי: סיכמנו על המשך הלמידה המקוונת בתיכונים; האוצר: לא מכירים את זה

אתמול הושג הסכם בין הסתדרות המורים לאוצר לפיו המורים יידרשו ללמד בחופש הגדול בתמורה לשבועיים חופש שיש להם כעת, ובתמורה הם לא יחויבו עוד להשתתף בלמידה המקוונת, והדבר יהפוך לוולונטרי; לא הושג הסכם עם ארגון המורים העל יסודיים שמנהל את המו"מ מנקודת מיקוח טובה בהרבה: המורים שלו מכינים את התלמידים לבגרות

19.03.2020, 16:55 | שחר אילן

סכסוך שכר מורים חדש התפתח בין האוצר לארגון המורים העל יסודיים ומרכז השלטון המקומי. השניים באחרונים הודיעו שבניגוד לבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים, ימשכו הלימודים המקוונים בבתי הספר התיכוניים, המורים יקבלו שכר מלא ויצאו לחופש הגדול כרגיל. במשרד האוצר, שאמור לממן את השכר, אומרים לעומת זאת: "אנחנו לא מכירים את הדבר הזה. אין הבנות כאלו".

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: תומר הדר צילום: תומר הדר  , צילום: תומר הדר

אתמול הושג הסכם בין הסתדרות המורים לאוצר לפיו המורים יידרשו ללמד בחופש הגדול בתמורה לשבועיים חופש שיש להם כעת, עד חופשת הפסח. בתמורה הם לא יחויבו עוד להשתתף בלמידה המקוונת, והדבר יהפוך לוולונטרי. ההחלטה רלבנטית לבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים. לא הושג הסכם עם ארגון המורים העל יסודיים שמנהל את המשא ומתן מנקודת מיקוח טובה בהרבה: המורים שלו מכינים את התלמידים לבגרות.

בהודעה שהוציאו היום אחר הצהרים ארגון המורים העל יסודיים נאמר כי "היום סיכמו יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס, ויו"ר ארגון המורים רן ארז, על המשך למידה מקוונת לתלמידי החטיבה והתיכון עד לחופשת הפסח, לטובת הכנת התלמידים למבחני הבגרות. שכרם של המורים ישולם במלואו והם יצאו לחופשת הקיץ כרגיל".

רן ארז אמר כי "בתיאום עם מרכז השלטון המקומי ובהמשך להנחיות משרד החינוך, ימשיכו חברי ארגון המורים העל יסודיים ללמד את תלמידי ישראל בלמידה מרחוק. נמשיך לתרום למען השמירה של המסגרת החינוכית גם כשהתלמידים נשארים בביתם. נמשיך ללמד את התלמידים בעת המשבר שפוקד את המדינה, ולהיות להם כתובת בשעות קשות אלה".

חיים ביבס אמר כי "הלמידה המקוונת הוכיחה את עצמה כאפקטיבית וחשובה. חשוב להמשיך בלימודים ולתת לתלמידים את הכלים הנדרשים, גם בתקופה מורכבת זו. אני מברך על השותפות עם יו"ר הארגון רן ארז. יחד עם ארגון המורים נוכל לעשות זאת למען תלמידי החטיבות והתיכונים".

כאמור, לאור עמדת האוצר, לא ברור כיצד מרכז השלטון המקומי מתכוון לממן את השכר.

מהשלטון המקומי נמסר בתגובה שזהו הסיכום שהוגש על דעת אנשי האוצר. על פי הסיכום הזה, המורים בתיכונים, כמו המרצים באקדמיה, יקבלו שכר מלא בתמורה ללימוד מקוון בהיקף מלא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות