אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: ביה"ח הגריאטרי מלב"ן בראשל"צ יפונה לטובת חולי קורונה צילום: צביקה טישלר

משבר הקורונה

ביהמ"ש: ביה"ח הגריאטרי מלב"ן בראשל"צ יפונה לטובת חולי קורונה

השופט אורן שוורץ דחה את עתירת הקשישים, שחלקם שורדי שואה, שלא לפנותם וקבע: "בזמנים קשים אלה אין מנוס ממתן אמון במשרד הבריאות". הקשישים יפונו עוד היום

22.03.2020, 14:26 | ליטל דוברוביצקי
בית המשפט המחוזי מרכז דחה עתה את עתירת 50 קשישים שחלקם ניצולי שואה שלא להעבירם מבית החולים הגריאטרי מלב"ן בראשון לציון לטובת חולי קורונה. משמעות ההחלטה כי הקשישים יפונו היום. השופט אורן שוורץ קבע: "בזמנים קשים אלה אין מנוס ממתן אמון במשרד הבריאות".

ביום חמישי עתרו 50 לבית המשפט המחוזי מרכז נגד החלטת משרד הבריאות להורות, לטענתם, על פינויים מבית החולים הגריאטרי למטרת הפיכתו למוסד לאשפוז חולי קורונה.

במסגרת העתירה טענו הקשישים באמצעות עוה"ד יוסי צ'סקוב ורפאל שושן כי ייגרם להם נזק בלתי הפיך עם פינויים. בעתירה נטען כי מדובר בקשישים סיעודיים, תשושי נפש וניצולי שואה, וחלקם עברו התעללות והזנחה במוסדות אחרים. כן נכתב כי "בין המטופלים נמצאים גם גיבורי מערכות ישראל שזכו לעיטורי גבורה. המטופלים השוהים בבית החולים הקימו קהילה מאוחדת ומגובשת ורצונם היחיד הינו לסיים את חייהם בכבוד".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

הקשישים, באמצעות עוה"ד יוסי צ'סקוב ורפאל שושן, טענו כי ייגרם להם נזק בלתי הפיך עם פינויים. בעתירה נטען כי מדובר בקשישים סיעודיים, תשושי נפש וניצולי שואה, וחלקם עברו התעללות והזנחה במוסדות אחרים. כן נכתב כי "בין המטופלים נמצאים גם גיבורי מערכות ישראל שזכו לעיטורי גבורה. המטופלים השוהים בבית החולים הקימו קהילה מאוחדת ומגובשת ורצונם היחיד הינו לסיים את חייהם בכבוד".

השופט אורן שוורץ. דחה את העתירה , צילום: יריב כץ השופט אורן שוורץ. דחה את העתירה | צילום: יריב כץ השופט אורן שוורץ. דחה את העתירה , צילום: יריב כץ

לטענת הקשישים ב-16 במרץ החליטו נציגי המדינה להסב את מלב"ן לבית חולים ייעודי לאשפוז חולי קורונה. "נציגי המדינה פנו למשפחות הקשישים ודרשו כי יבחרו בתי חולים חלופיים ליקיריהם ומכאן מוגשת העתירה". הקשישים טוענים כי "הפיכת בית החולים לבית חולים לאשפוז חולי קורונה תהיה גזירת מוות עבורם. ישנן עוד חלופות רבות למקומות בהם ניתן לאשפז את חולי הקורונה". הקשישים שעתרו מדגישים כי הם זוכים לטיפול מסור ומקצועי מצד נציגי משרד הבריאות בבית חולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות