אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק סיטיבנק: עוד בנקים מבקשים להעמיד חובות של קבוצת דלק לפירעון מיידי צילום: עמית שעל

לא רק סיטיבנק: עוד בנקים מבקשים להעמיד חובות של קבוצת דלק לפירעון מיידי

סיטי מימש 12% ממניות דלק קידוחים במכירה לאמיר דיין; בנק נוסף דורש פרעון מיידי של חוב של 200 מיליון דולר ובנק זר אחר העמיד הלוואה של 50 מיליון דולר לפרעון מיידי

23.03.2020, 10:22 | גולן חזני
סיטיבנק היה רק הסנונית הראשונה. קבוצת דלקמדווחת הבוקר (ב') על שורה של בנקים שמנהלים משא ומתן מולה אחרי שתנאי ההלוואה הגיעו לרף שמאפשר העמדה לפירעון מיידי. אסיפת המחזיקים מתחילה עכשיו  והיא תהיה טלפונית. 

קראו עוד בכלכליסט

דלק איננה נוקבת בשמות הבנקים הזרים. הבנק הראשון דורש פרעון מיידי של חוב של 200 מיליון דולר, שהיתרה שלו היא 157 מיליון דולר. מדובר ב"מרג'ין קול" (Margin Call). ההתניה שלפיה פעל גם סיטיבנק לאחר שחלה ירידה של מעל 50% בשווי של סל של חברות ציבוריות הדומות לאיתקה, וכן ירידה של מעל 50% בשווי מניית קבוצת דלק ובמדד ה-100 FTSE.

בנק זר נוסף ביקש להעמיד הלוואה של 50 מיליון דולר לפרעון מיידי. הלוואה שניתנה באוגוסט האחרון ומועד פרעונה ב-2022, והעילה להעמדתה לפרעון מיידי היא אירוע של חדלות פרעון בהלוואה אחרת, במקרה הזה של סיטי.

יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה | צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק

סיטי פרסם כאמור שורה של טענות קשות על התנהלותה של קבוצת דלק בכתב תגובה לצו המניעה הזמני שניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב לבקשתה של דלק. סיטי מימש 12% ממניות דלק קידוחים במכירה לאמיר דיין לאחר שמניית דלק קידוחים ירדה מתחת

לרמה של 1.2 דולר למניה.

דלק נאלצה להעביר בטחונות לבנק בגין עסקאות ההחלף של 10% ממניות הפניקס שצנחו במשבר הקורונה בחודש האחרון. היקף הפקדונות שהעבירה דלק לבנקים הוא 226 מיליון שקל ואלה דרשו בימים האחרונים 40 מיליון שקל נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות