אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקדונלד'ס ישראל עוצרת פעילות; תספק מזון לבתי חולים, מד"א וכוחות הביטחון צילום: דנה קופל

משבר הקורונה

מקדונלד'ס ישראל עוצרת פעילות; תספק מזון לבתי חולים, מד"א וכוחות הביטחון

הרשת הודיעה שלאור החרפת משבר הקורונה היא סוגרת את כל סניפיה ומפסיקה את שירות המשלוחים לבתים, למעט חמש מסעדות שיעבדו במתכונת חירום

23.03.2020, 11:44 | אורנה יפת

רשת מקדונלד'ס סגרה את כל המסעדות בישראל והפסיקה את שירות המשלוחים. הרשת הודיעה הבוקר (ב')  ללקוחות כי לאור משבר הקורונה שהולך ומחריף, היא החליטה לסגור את כל הסניפים ותפעיל רק חמש מסעדות במתכונת חירום, שיספקו אוכל חינם לבתי חולים, צוותי מד"א וכוחות הביטחון.

קראו עוד בכלכליסט

מאז תחילת המשבר נסגרו סניפי מקדונלד'ס כמו גם יתר המסעדות ובתי הקפה, בהוראת ממשלה, והורשו להפעיל שירות משלוחים. מקדונלד'ס הפעילה עד היום משלוחים עד פתח הבית בסכום מינימום של 85 שקל כולל דמי משלוח. כעת כאמור שינתה הרשת את הנהלים והחליטה לסגור גם את שירות המשלוחים ולספק מזון לכוחות הביטחון ולבתי חולים.

סניף של מקדונלד סניף של מקדונלד'ס בסינמה סיטי בראשון לציון, לפני משבר הקורונה | צילום: דנה קופל סניף של מקדונלד

כמו כן, לאור סגירת הסניפים לקוחות שרכשו ואוצ'רים מראש לא יוכלו לממש אותם, אלא רק כשהרשת תחזור לפעילות.  

ענף המסעדנות נכנס למשבר מאז התפרצות נגיף הקורונה בשל סגירת כל מקומות הבילוי. בסוף השבוע יצאו המסעדנים במחאה נגד משרד האוצר והודיעו כי לא ישלמו מסים לאור סגירת המסעדות והפדיונות האפסיים.

אתמול הגישה עמותת מסעדנים חזקים ביחד עם גופים נוספים במשק עתירה לבג"ץ נגד המדינה ונגד שר האוצר משה כחלון ובה דרישות מפורטות להקלות על המגזר העסקי ועל עסקים קטנים ובינוניים.

אתמול - הרשת עצרה את המשלוחים בבריטניה ובאירלנד

החלטת הרשת בישראל לסגור את סניפיה ולחדול ממשלוחים, מגיעה לאחר שאתמול הודיעה הרשת בבריטניה ובאירלנד על הפסקת המשלוחים. רשת המזון המהיר, שלאחר סגירת המסעדות בשבוע שעבר המשיכה להפעיל את שירות הטייקאווי, הודיעה אתמול בערב שגם שירות זה יופסק, בשל הדאגה לבריאות העובדים והלקוחות. בהודעה שפרסם מנהל הרשת בבריטניה ובאירלנד פול פומרוי (Paul Pomroy) נאמר: "במהלך 24 השעות האחרונות התברר לנו עד כמה קשה לשמור את הוראת המרחק הבטוח בזמן שאנו מפעילים שירות עמוס של טייקאווי ודרייבאווי. זוהי אינה החלטה שאנו מקבלים בקלות דעת, אלא מתוך דאגה לשלומם ובטיחותם של העובדים שלנו, וכך גם לטובת האינטרסים של הלקוחות שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות