אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המליאה אישרה הקמת ארבע ועדות מיוחדות; עפר שלח יעמוד בראש ועדה לטיפול בנגיף הקורונה צילום: אולפן כלכליסט

המליאה אישרה הקמת ארבע ועדות מיוחדות; עפר שלח יעמוד בראש ועדה לטיפול בנגיף הקורונה

ח"כ ניצן הורוביץ מהעבודה-מרצ יעמוד בראש ועדה מיוחדת להיערכות מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה. כן הוקמה ועדה לענייני עבודה ורווחה ו-ועדה למיגור הפשיעה במגזר הערבי; חברי גוש הימין החרימו את ההצבעות

24.03.2020, 18:20 | צבי זרחיה

מליאת הכנסת אישרה היום (ג') אחר הצהריים את הצעת הוועדה המסדרת להקים ארבע ועדות מיוחדות. כל יושבי ראש הוועדות שהוקמו הם מגוש המרכז שמאל. כל ועדה תמנה 15 ח"כים ובה יש רוב של 8 ח"כים לגוש זה מול 7 ח"כים לגוש ימין. חברי גוש הימין החרימו את ההצבעות לנוכח המתיחות השוררת בכנסת בין הגושים בעקבות הניסיונות להחליף את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (ליכוד).

קראו עוד בכלכליסט

בהקמת ועדה מיוחדת לטיפול בנגיף הקורונה, בראשות ח"כ עפר שלח, מכחול לבן, תמכו 55 ללא מתנגדים.

בהקמת ועדה מיוחדת להיערכות מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה והחינוך המיוחד, תמכו 54 ללא מתנגדים, ע"פ ההצעה בראשות הוועדה יעמוד ח"כ ניצן הורוביץ מהעבודה-מרצ.

עפר שלח, צילום: אולפן כלכליסט עפר שלח | צילום: אולפן כלכליסט עפר שלח, צילום: אולפן כלכליסט

בהקמת הוועדה מיוחדת לענייני עבודה ורווחה תמכו 51 ללא מתנגדים, ע"פ ההצעה בראש הוועדה יעמוד ח"כ מנסור עבאס מהרשימה המשותפת.

בהקמת הוועדה למיגור האלימות והפשיעה במגזר הערבי, תמכו 53 ללא מתנגדים. על פי ההצעה בראש הוועדה תעמוד ח"כ עאידא תומא סולימאן מהרשימה המשותפת.

כל הוועדות יהיו ועדות זמניות שיכהנו עד להקמת הוועדות הקבועות של הכנסת ה- 23.
יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ אבי ניסנקורן אמר: "גם אם יש לנו מחלוקות בתוך הבית הזה וגם אם המערכת הפוליטית סוערת, דבר אחד צריך להיות נר לרגלינו וזה שמירה על שלטון החוק והחלטות בית המשפט העליון והחלטות בית המשפט באופן כללי. אחרת מי ישורנו, אנחנו לא נהיה בדמוקרטיה. אנחנו באמת צריכים לחפש את המשותף עד כמה שזה אפשרי. אנחנו בימים קשים, הציבור הישראלי מסתכל עלינו ואני חושב שהוא רוצה גם לראות כנסת שעובדת ביחד, גם לראות מלחמה משותפת בנושא הקורונה וגם שמירה על הדמוקרטיה". 

ועדת החינוך צפויה להתחיל את פעילותה באופן מיידי. הוועדה תטפל בהיערכות מערכת החינוך ותעסוק בנושאים הבוערים המעסיקים את התלמידים, המורים וההורים: השבתת הלימודים, הפסקת הלמידה המקוונת, מענה לתלמידי החינוך המיוחד, החינוך הערבי, פעילות המוסדות להשכלה גבוהה ועוד.

יו"ר הוועדה ח"כ הורוביץ מסר: "החשיבות והדחיפות של ועדת החינוך עלתה באופן דרמטי בעקבות משבר הקורונה. עד עכשיו, במשך יותר משנה, פעלה הממשלה בלי שום פיקוח פרלמנטרי. מהיום יש פיקוח ציבורי על משרד החינוך. זה הצעד הראשון של הכנסת החדשה. אנחנו לא מתכוונים לבזבז זמן. נתחיל בפעילות כבר השבוע כדי לדאוג ששני מיליון התלמידים, הוריהם, ורבבות המורים ועובדי המערכת יקבלו מענה אחראי וראוי לכל הסוגיות והבעיות שנוצרו במשבר הנוכחי. נפקח על פעולות הממשלה, נדרוש תשובות לשאלות הקשות ונקדם פתרונות שיקלו ככל האפשר על הציבור בעת השבתת מערכת החינוך, ונטפל בהכנת המערכת לשנת הלימודים הבאה"

.

תגיות