אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עופר שלח נבחר ליו"ר ועדת הקורונה: "נעסוק בפן הבריאותי, הכלכלי והממשלתי של המשבר" צילום: יח"צ

עופר שלח נבחר ליו"ר ועדת הקורונה: "נעסוק בפן הבריאותי, הכלכלי והממשלתי של המשבר"

ח"כ שלח מכחול לבן נבחר היום פה אחד לעמוד בראש הוועדה שתתכנס מחר לראשונה, בשיתוף מנכ"לי משרד הבריאות והאוצר וכן נציג המל"ל: מחר תכונס גם ועדת הכנסת לענייני השב"כ, לדון בהסמכת שירות הביטחון לסייע במאמץ הלאומי למנוע את התפשטות הקורונה

25.03.2020, 10:44 | צבי זרחיה

ח"כ עפר שלח מכחול לבן נבחר לפני שעה קלה (ד') פה אחד, לעמוד בראש הוועדה המיוחדת לנושא נגיף הקורונה. לדבריו, "הוועדה תעסוק בשלושת התחומים המרכזיים של המשבר - הבריאותי, הכלכלי והממשלתי. אנחנו במצב לא ראוי, בו חלק גדול מהמדינה פועל בתקנות שעת חירום. אנחנו נעבוד כדי לתקן את זה ולהפוך את המצב למעוגן בחוקים ככל האפשר כי זה מצב לא רצוי".

קראו עוד בכלכליסט

עוד אמר שלח: "בישיבת הפתיחה מחר יופיעו מנכ"לי משרד הבריאות והאוצר וכן נציג המל"ל". כמו כן, מחר ב-11:00 תכונס גם ועדת הכנסת לענייני השב"כ, שהיא המשנה למודיעין ושירותים חשאיים של ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח"כ רא"ל (במיל') אשכנזי, לדון בהסמכת שב"כ לסייע במאמץ לצמצום התפשטות נגיף הקורונה.

עופר שלח, צילום: יח"צ עופר שלח | צילום: יח"צ עופר שלח, צילום: יח"צ

לישיבה הזמין אשכנזי, בין היתר, מומחים מארבעה תחומים שונים בהם נציגי ממשלה: מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ראש שירותי בריאות הציבור, פרופ' סיגל סדצקי, נציגי משרד המשפטים והמשנים ליועמ"ש לממשלה עו"ד רז נזרי ועו"ד דינה זילבר, המל"ל והמשטרה.

כמו כן הוזמנו נציגי העותרים לבג"ץ בהם האגודה לזכויות האזרח, ארגון עדאללה ואיגוד העיתונאים, נציגי החברה האזרחית בהם המכון הישראלי לדמוקרטיה, ומומחי רפואה וטכנולוגיה, בהם בין היתר מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' שוקי שמר.

תגיות