אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "תיאסר התקהלות של מעל שני אנשים שאינם מאותה משפחה" צילום: לע"מ

נתניהו: "תיאסר התקהלות של מעל שני אנשים שאינם מאותה משפחה"

ראש הממשלה הודיע מהבידוד על החמרת ההנחיות לציבור: ליל סדר עם משפחה גרעינית, חתונות ואירועים ללא אורחים, תפילה ביחידים ואיסור התקהלות של יותר משני בני אדם. "זה מציל חיים. נדרשים ויתורים". כחלון הציג תוכנית כלכלית של 80 מיליארד שקל והביע תקווה שהמשק יחזור לתפקד בהדרגה אחרי פסח

30.03.2020, 20:16 | ynet ושירות כלכליסט

"תיאסר התקהלות של מעל שני אנשים שאינם מאותה משפחה, כמו גם תפילה במרחב הפתוח" - כך הודיע הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו. הממשלה צפויה לקיים דיון בהמשך הערב.

נתניהו, שנכנס היום לבידוד לאחר שאחת היועצות שלו אובחנה כחולה קורונה, אמר בשידור ממעונו בירושלים: "למרות שהבדיקות הרפואיות בענייני עוד לא הסתיימו החלטתי להיכנס לבידוד מרצון כדי לתת דוגמה אישית".

לדבריו, "במסגרת המאבק העיקש שלנו בקורונה, אכנס הערב שוב את הממשלה. הקו שמנחה אותי הוא החמרת הגבלות התנועה והרחבת ההטבות הכלכליות.

"זה נכון שאנו במצב טוב יותר מכמעט כל מדינות העולם בכל מה שנוגע למספר החולים הקשים ושיעור התמותה, אך איננו מסתפקים בכך. שואפים להגיע למידת ההצלחה של מדינות באסיה שהאטו מאוד קצב ההידבקות בנגיף".

נתניהו, הערב,   צילום: לע"מ נתניהו, הערב | צילום: לע"מ נתניהו, הערב,   צילום: לע"מ

ראש הממשלה הוסיף: "אני חייב להגיד שרובכם נשמעים להוראות של משרד הבריאות, אני מודה לכם על כך אבל עדיין לא הגענו למגבלה הרצויה. יש יחידים וקבוצות מסוימות במדינה שמתעלמים במופגן, ואפילו מזלזלים בהנחיות הברורות שפורסמו. לא כולם, הרוב הגדול ממושמע. גם בציבור החרדי, החילוני והלא יהודי. אבל המיעוט שלא נשמע מסכן את עצמו ואת הרוב".

לדברי נתניהו, "בהנחיות לציבור שנותנים הערב נצמצם עוד יותר את ההתקהלויות הציבוריות. לא תהיה התקהלות של יותר מ-2 אנשים שאינם מאותה משפחה גרעינית. לאחר שאסרנו תפילות בבתי כנסת, כעת נאסרות תפילות גם במרחב הפתוח. מעכשיו התפילות מותרות רק ביחידים. חופה וקידושין בחוג המשפחה הגרעינית, בלי אורחים ומוזמנים. אני יודע כמה זה קשה וגם מבקש שתפעלו בדיוק בהתאם להוראה הזאת. המקרה היוצא דופן הלוויות נאפשר עד 20 איש ובריתות עד 10 אנשים וכל זה בשטח הפתוח, תוך שמירה על המרחק הדרוש של 2 מטר".

  

על חג הפסח המתקרב אמר נתניהו כי "ליל הסדר השנה ייזכר כסדר הסגר. אני מבקש שתקיימו אותו רק במסגרת המשפחה הגרעינית שגרה איתכם בבית. רק מי שמשתייך לתא המשפחתי המצומצם בבית ישתתף בסדר, תוך הקפדה על שמירת מרחק ושטיפת ידיים". הוא ביקש כי יש להימנע מביקורים משפחתיים ערב החג כדי לא לפגוש אנשים שהיו במקומות אחרים ואמר כי "כך מתפשטת המחלה".

שר האוצר משה כחלון הציג את התוכנית הכלכלית ואמר כי בשל משבר הקורונה "ענפים שלמים ועסקים שלמים" נסגרו, וכי "מאות אלפי משקי בית קורסים תחת הנטל הכלכלי". לדבריו, הוא מאמין כי אחרי חג הפסח המשק יחזור לתפקיד "בהדרגה".

הוא ציין כי התוכנית הכלכלית - בהיקף של 80 מיליארד שקלים - היא "התוכנית הגדולה והרחבה שידעה הכלכלה הישראלית אי פעם". הוא הוסיף שהתוכנית כוללת ארבעה רבדים: 10 מיליארד שקלים למערכת הבריאות; רשת ביטחון סוציאלית לשכירים, לעצמאים ולאוכלוסיות הגיל השלישי בסדר גודל של כ-20 מיליארד; סיוע לעסקים קטנים בסכום של כ-32 מיליארד; ותוכנית האצה למשק "ליום שאחרי".

לדבריו, "הקצנו כשלושה מיליארד שקל מענקים לעצמאים שפרנסתם נפגעה עקב משבר הקורונה. בחודש הקרוב הם יקבלו עד 6,000 שקל. בחודש הבא עד 8,000 שקלים - כך שהממוצע יהיה כ-7,000 שקלים לכל בעל עסק שפרנסתו נפגעה מהקורונה". כחלון הוסיף שמשרדו הקצה שמונה מיליארד שקלים להקמת קרן הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים.

כחלון הוסיף כי "עם הקמת הממשלה אפרוש מהחיים הפוליטיים". 

 

 

משה כחלון, צילום מסך: Ynet משה כחלון | צילום מסך: Ynet משה כחלון, צילום מסך: Ynet

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות