אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה בוחנת: תוספת של אלפי שקלים למשכורתם של עובדי מדינה העובדים מהבית צילום: יואב דודקביץ

הממשלה בוחנת: תוספת של אלפי שקלים למשכורתם של עובדי מדינה העובדים מהבית

משכורתם של עובדי מדינה העובדים מהבית בשל מגבלות הקורונה נפגעה עקב ביטול כוננויות - תוספת שניתנת כהטבה עבור נכונתם להיות בסביבת ביתם ולעבוד משם בשעת הצורך; בממשלה בוחנים כיצד להחזיר את התוספת הזאת למשכורת העובדים - אף שכיום הם ממילא עובדים מהבית; משרד האוצר מתנגד - הנושא צפוי לעלות מחר בממשלה

31.03.2020, 22:45 | עמרי מילמן

בישיבת הממשלה גובשה אתמול החלטה שלפיה תוענק לעובדי המדינה שעובדים מהבית תוספת כוננויות שתגדיל את משכורתם באלפי שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההגבלות שהטילה הממשלה, רק עובדים חיוניים אמורים לעבוד, ואולם בפועל, עובדי מדינה רבים עובדים מהבית. עם זאת משכורתם נפגעה, מאחר שאין כרגע כוננויות - תוספת שכר שמעניקים מנהלי המשרדים לעובדים כהטבה. אף שבעיקרון היא ניתנת לעובד על הנכונות שלו להיות בסביבת ביתו (ולעבוד משם במידת הצורך), דבר שכמובן לא רלוונטי בשל הגבלות הקורונה.

 

רק לפני שבוע וחצי ייחדה הממשלה את עיקר הדיון על צמצום העבודה במשק, לעובדים בלשכות השרים שהוגדרו בסופו של דבר כולם כ"חיוניים" למרות הירידה המשמעותית בהיקף עבודת המשרדים. בשבוע שקדם לכך השרים ומנכ"לי המשרדים הפעילו לחץ להגדיר כמה שיותר עובדים כ"חיוניים".

לאור התנגדות האוצר, נציב שירות המדינה ומנכ"ל משרד ראש הממשלה נדרשו להציג החלטת ממשלה בנושא בתוך 48 שעות. ההחלטה אמורה להגיע מחר לממשלה, שתידרש לקבוע האם לצד ההשבתה הכמעט מלאה של המשק ושליחת כ-800 אלף עובדים לקבל דמי אבטלה, היא מרשה לעצמה להגדיל את משכורות עובדי המדינה, שגם כך רבים מהם כלל לא היו אמורים לעבוד לולא הלחצים שהפעילו השרים.

ראש הממשלה נתניהו, צילום: יואב דודקביץ ראש הממשלה נתניהו | צילום: יואב דודקביץ ראש הממשלה נתניהו, צילום: יואב דודקביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות