אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה ממשיך לממש: מכר קרקע בשכונת בבלי לקבוצת חג'ג' תמורת כ-400 מיליון שקל צילום: קבוצת דלק

תשובה ממשיך לממש: מכר קרקע בשכונת בבלי לקבוצת חג'ג' תמורת כ-400 מיליון שקל

על המגרש בשטח של 14.5 דונם ניתן לבנות שני מגדלים של 44 קומות כל אחד ובסה"כ 380 יחידות דיור על שטח של 50 אלף מ"ר. תשובה מכר לפני שבועיים את אלעד מגורים החדשה (70%) לישראל קנדה תמורת 205 מיליון שקל

01.04.2020, 10:11 | גולן חזני
יצחק תשובה ממשיך לממש את הנדל"ן הפרטי שלו והבוקר מדווחת קבוצת חג'ג' כי חתמה על הסכם לרכישת הקרקע לבניית שני מגדלים  בשכונת בבלי בתל אביב. 

קראו עוד בכלכליסט

האחים חג'ג' ישלמו עבור המגרש של 14.5 דונם 380-410 מיליון שקל. על המגרש ניתן לבנות שני מגדלים של 44 קומות כל אחד ובסה"כ 380 יחידות דיור על שטח של 50 אלף מ"ר. 90 מיליון שקל מהסכום ישולמו עם חתימת העיסקה והיתרה בתשלומים שיסוכמו עם החתימה. תשובה ואלעד מגורים (הישנה) ישאו בהיטלי ההשבחה.

עידו חג עידו חג'ג' מבעלי קבוצת חג'ג' | צילום: עמית שעל עידו חג

יצויין כי לבנק הפועלים ולמנורה שיעבוד על הקרקע והפועלים אף זכאי ל-26% מתמורת המכירה של הדירות.

חג'ג' תפעל להגדלת היקף הדירות ל-500 דירות בהתאם להקלות שהיא מבקשת לממש בתוכנית שכבר הוגשה לאישור ע"י תשובה. יצויין כי ההודעה של חג'ג' מגיעה יממה בלבד אחרי שדיווחה אתמול כי בנק מזרחי-טפחות מאיים לממש בטוחות שניתנו לו ע"י החברה לפרוייקט סומייל בתל אביב, בשל הפרה של ההסכם ואי הסכמה של הבנק לחפירת מרתפי הפרוייקט בשלושה חודשים, כפי שמבקשת חג'ג'. אגרות החוב של חג'ג' נסחרות בתשואה של 8.5%-10.5%.

תשובה מכר לפני שבועיים את אלעד מגורים החדשה (70%) לישראל קנדה תמורת 205 מיליון שקל. התמורה בעיסקאות מיועדת להגדלת הבטחונות ופרעון חלק מהחובות בסך 1.5 מיליארד שקל של תשובה באופן אישי לבנקים.

את הפרוייקט בפארק בבלי מובילה גל נאור בתו של תשובה, כשמגדל ראשון במקום נבנה ואוכלס והמגדל השני יושלם ב-2023, וישאר בידי תשובה ונאור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות