אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמיר פרץ הודיע על פירוק השותפות עם מרצ צילום: יונתן בלום, דנה קופל

עמיר פרץ הודיע על פירוק השותפות עם מרצ

יו"ר מפלגת העבודה הודיע ליו"ר מרצ ניצן הורוביץ על המהלך. תמר זנדברג: "״עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל, ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה"

04.04.2020, 22:28 | צבי זרחיה

יו״ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ, הודיע הערב (שבת) ליו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ על סיום האיחוד בין המפלגות. בתוך כך, מפלגת העבודה העבירה הערב בקשה לוועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23.

רשימת העבודה-גשר מרצ הוקמה ערב הבחירות לכנסת, חרף חילוקי הדעות בין גשר ומרצ. הנימוק להקמתה של הרשימה המאוחדת היה רצון למנוע מצב שאחת מהמפלגות שהרכיבו אותה לא תעבור את אחוז החסימה. פרץ הסביר לפני הבחירות האחרונות את החיבור בכך שהעבודה וגשר מציבות דגל חברתי, ויחד עם מרצ גם דגל מדיני.

קראו עוד בכלכליסט

ניצן הורוביץ ועמיר פרץ, צילום: יונתן בלום, דנה קופל ניצן הורוביץ ועמיר פרץ | צילום: יונתן בלום, דנה קופל ניצן הורוביץ ועמיר פרץ, צילום: יונתן בלום, דנה קופל

לפני שלושה שבועות הודיעה ח"כ אורלי לוי אבקסיס על פרישתה מהרשימה. לוי אבקסיס צפויה להצטרף לממשלת נתניהו, ופרץ נמנע מלתקוף אותה למרות המהלך בו נקטה.

הודעתו של פרץ על פירוק השותפות עם מרצ באה לנוכח הצטרפותו הצפויה לממשלת נתניהו: פרץ יקבל את תיק הכלכלה יחד עם תחום העבודה (הכולל מתון היתרי עבודה בשבת, ופיקוח מעונות היום) שיפוצל מתיק הרווחה, וכן יהיה אחראי על רשות הבדואים. ח"כ איציק שמולי (העבודה) יקבל את תיק הרווחה. ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) אינה מתכוונת להצטרף לקואליציה אלא להצביע עם האופוזיציה. ועידת מפלגת העבודה תתבקש לאשר את הצטרפות העבודה לממשלה בכינוס שיערך באופן מקוון.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר הערב: "עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור. פרץ ושמולי מועלים באמונם של מאות אלפי בוחרים ומזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג'וב בממשלת ימין. ההתחייבות שלא לשבת תחת הנאשם נתניהו היתה גם הבסיס לחיבור עם מרצ. פרץ הפר את ההתחייבות הזו, תוך יריקה בפרצופם של כל אלה שנתנו בו אמון. אני קורא לחברינו בתנועת העבודה - בואו אתנו כדי ליצור אלטרנטיבה חדה וברורה מול שלטון הימין. מרצ תגיש מחר בקשה להתפצל מהעבודה ותוביל שמאל גאה, אידיאולוגי ונאמן לבוחריו".

ח"כ תמר זנדברג מסרה בתגובה: "עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה. פרץ רימה את הבוחרים, רימה את מרצ ורכב על גבי השמאל הישראלי לעבר ג'וב עלוב בממשלה בזויה. מרצ תמשיך להיאבק בשחיתות, הגזענות והסיפוח כמו שתמיד נלחמה ותמשיך לשרת את בוחריה כפי שתמיד עשתה. אני קוראת למרב מיכאלי להצטרף אלינו ולהוביל יחד איתנו את השמאל האידאולוגי בכנסת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות