אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים השיק קרן הלוואות מיוחדת בהיקף של חצי מיליארד שקל לאשראי לעצמאים צילום: גדי דגון

בנק הפועלים השיק קרן הלוואות מיוחדת בהיקף של חצי מיליארד שקל לאשראי לעצמאים

החל ממחר יוכלו עצמאים לפנות לבנק ולקבל הלוואה מיידית בגובה עד 10 אלף שקל ללקוח. שיעור הריבית על ההלוואה יהיה פריים + 1.5%. תקופת ההלוואה תהיה עד 60 חודשים עם גרייס של עד 6 חודשים

06.04.2020, 11:15 | רחלי בינדמן

בנק הפועלים השיק היום יחד עם ארגון העצמאים להב קרן הלוואות מיוחדת בהיקף של חצי מיליארד שקל לאשראי לעצמאים. החל ממחר יוכלו עצמאים לפנות לבנק ולקבל הלוואה מיידית בגובה עד 10 אלף שקל ללקוח (קרי מענה לכ-50 אלף לקוחות בשיטת כל הקודם זוכה) דרך אתר הבנק או האפליקציה.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואות מיועדות לעצמאים קטנים (לא תינתן הלוואה לח.פ, רק לעוסק מורשה ומותנה בכך שאותו עצמאי לא יקבל תלוש משכורת כשכיר) הנתקלים בקשיים תזרימיים. שיעור הריבית על ההלוואה יהיה פריים + 1.5% (בדומה לשיעור הריבית שקבעה המדינה בהלוואות בערבות מדינה). תקופת ההלוואה תהיה עד 60 חודשים עם גרייס של עד 6 חודשים. ההלוואה תינתן בשיטת כל הקודם זוכה אחרי תהליך חיתום מהיר.

אישור מתן ההלוואות ייעשה באופן דיגיטלי וכל הלוואה שתאושר תזוכה עוד באותו היום לחשבון הלקוח.

דב קוטלר מנכ"ל בנק הפועל, צילום: גדי דגון  דב קוטלר מנכ"ל בנק הפועל | צילום: גדי דגון דב קוטלר מנכ"ל בנק הפועל, צילום: גדי דגון

כמו כן, הבנק יאפשר ללקוחותיו שהכנסתם נפגעה עקב המשבר ומעוניינים בכך, דחייה של שלושה תשלומים לכל הלוואה קיימת, ללא צורך בהגעה לסניף באמצעות מוקד "פועלים בטלפון", אתר הבנק ובקרוב גם באפליקציה. דחיית התשלומים נועדה לענות על צרכי הלקוחות להקלה בתזרים המזומנים שלהם, והיא נעשית תוך שמירה על שיעור הריבית המקורית בהלוואה ועל ההחזר החודשי.

בנוסף, הבנק הצטרף להסכם הלוואות לעסקים בערבות מדינה יחד עם כלל המערכת הבנקאית, בהתאם לתנאים המפורטים באתר האינטרנט של הקרן. ההלוואה נועדה להעמיד אשראי לצורך מימון פערי תזרים שנגרמו לעסקים כתוצאה מהשפעות נגיף הקורונה.

צעדים אלו מצטרפים לצעדים קודמים עליהם הודיע הבנק ללקוחות פרטיים, ביניהם דחיית תשלומי משכנתא עד שלושה חודשים (קרן+ריבית) תוך שמירה על הריבית המקורית של ההלוואה, הלוואה בסך 30 אלף שקל לתקופה של עד 60 חודשים עם גרייס של עד 6 חודשים, פקדונות שאינם צמודים למדד לשנה ולשלוש שנים, עם ריבית ידועה מראש, וכן צעדים ללקוחות עסקיים – הכוללים הלוואה למימון השפעות הקורונה עד 400 אלף שקל, עד 24 חודשים עם אפשרות גרייס של עד 6 חודשים (בריבית פריים פלוס 1.5% ועד לפריים פלוס 4%), ודחיית תשלומי הלוואה עד שלושה חודשים לתאגידים שנפגעו מהקורונה בכפוף לעמידה בתנאים מוקדמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות