אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופקדה תוכנית להוספת 230 דירות באזור התעשייה הרצליה הדמיה: ישר אדריכלים

הופקדה תוכנית להוספת 230 דירות באזור התעשייה הרצליה

אקזיט לאחים נקש ולמאיר שמיר: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה להפקיד שתי תוכניות נוספות המשלבות דירות קטנות עם משרדים באזור התעסוקה הרצליה

07.04.2020, 13:32 | שלומית צור

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, בראשות דניאלה פוסק, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור שתי תכניות באזור התעשייה הרצליה פיתוח. התוכניות, שיזמו חברת אמפא ומבטח שמיר, תואמות את המדיניות העירונית להחייאת אזור התעשייה ושילוב של דירות מגורים קטנות בתחומו. הדיון התקיים במתכונת של וידאו מרחוק (ZOOM) בהתאם לנוהל הפעילות של מוסדות התכנון והנחיות משרד הבריאות.

התוכנית הראשונה, שיזמה חברת אמפא שבבעלות משפחת פוגל והאחים נקש, להפיכת בית קורקס באזור התעשייה הרצליה לפרויקט הכולל מגדל משרדים ובניין מגורים. בית קורקס הוא בניין משרדים ותיק בן 5 קומות, הממוקם ברחוב החרש 1-5 פינת רחוב משכית באזור התעשייה הרצליה צמוד לכביש החוף, ובנוי על מגרש בן 7 דונם. על פי התוכנית שהוחלט להפקיד להתנגדויות, הבניין ייהרס ובמקומו יוקם מגדל משרדים חדש בן 30 קומות, ובניין מגורים בן 8 קומות, שיכלול שתי קומות מסחר ומעליהן 6 קומות מגורים ו-137 דירות בשטח 50 מ"ר.

בית קורקס , הדמיה: ישר אדריכלים בית קורקס | הדמיה: ישר אדריכלים בית קורקס , הדמיה: ישר אדריכלים

בסך הכל כוללת התוכנית 34 אלף מ"ר שטחים עיליים עיקריים. שטחי המשרדים יכלול תקן חנייה של חניה אחת לכל 120 מ"ר, ושטחי המגורים לא יכללו חניות כלל. זאת במטרה לעודד שימוש בתחבורה ציבורית. הפרויקט יכלול גם 1760 מ"ר שטחים ציבוריים המיועדים לשימושים כמו חינוך, דת או רווחה, אשר יירשמו על שם עיריית הרצליה וימוקמו מעל הקומה המסחרית בפרויקט. בניין המגורים יוקם בחזית לרחוב משכית, ובעורפו מגדל המשרדים בפינת הרחובות החרש והחושלים, כאשר הגישה תהייה אליו גם מכביש החוף. לתוכנית יצורף מגרש בן 2.5 המשמש כחניון ציבורי, כאשר החניון יהפוך לכיכר עירונית, ומתחת לקרקע יוקם חניון ציבורי חדש.

תוכנית נוספת שהוחלט להפקיד להתנגדויות הציבור היא התוכנית ברחוב המנופים 3-5 באזור התעשייה הרצליה, שיזמה חברת מבטח שמיר שבבעלות מאיר שמיר, משפחת בורכשטיין ואמיר ונילי בן שחר. מדובר במגרש בן 6 דונם עליו בנויים כיום שני מבנים מסחריים בני 2 קומות, וחנייה עילית. על פי התוכנית שהוחלט להפקיד, המבנים המסחריים ייהרסו, ובמקומם יוקם מגדל בן 16 קומות שיכלו בסך הכל 23 אלף מ"ר שטחים עיקריים, ביניהם 93 דירות בשטח 50 מ"ר, קומת קרקע מסחרית, קומה ציבורית בשטח 1000 מ"ר ומשרדים. שטחי המשרדים יכללו גם חניות לפי תקן של חניה אחת לכל 240 מ"ר ושטחי המגורים לא יכללו חניות כלל.

המבנה ברחוב המנופים בהרצליה, הדמיה: ישר אדריכלים המבנה ברחוב המנופים בהרצליה | הדמיה: ישר אדריכלים המבנה ברחוב המנופים בהרצליה, הדמיה: ישר אדריכלים

"איזור התעסוקה של הרצליה הוא מהאטרקטיביים במטרופולין", מסרה מתכננת מחוז תל אביב, חוה ארליך רוגינסקי "הוועדה המחוזית והרשות המקומית שוקדות על הכנת תכנית אסטרטגית לפיתוחו בטווח הארוך, אולם משכילות גם לקדם תכנון בטווח הביניים. התוכניות מציעות עירוב שימושים המאפשר עירוניות טובה, בפתרון אדריכלי ברמה גבוהה".

כזכור, בדצמבר 2018, החליטה הוועדה המחוזית לקדם את התכנית להתחדשות אזור התעסוקה המערבי של הרצליה, וכי תתאפשר קידום תכניות נקודתיות בתקופת הכנת התכנית בסך כולל של עד 125,000 מ"ר, כאשר הזכויות נקבעו בהתאם לתכנית המתאר המופקדת. מתחם התעסוקה המערבי של הרצליה נמצא בתהליך התחדשות ומיצוב מחדש, כחלק מתכנון אסטרטגי של הוועדה המקומית הרצליה כעוגן עסקי וכרובע עירוני הפעיל במהלך כל שעות היום. זאת בזכות הוספת שימושי מגורים לאזור התעסוקה הקיים.

תגיות