אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד טוויטר ג'ק דורסי תורם מיליארד דולר למאבק בקורונה צילום: רויטרס

מייסד טוויטר ג'ק דורסי תורם מיליארד דולר למאבק בקורונה

דורסי הפתיע הערב כשהודיע כי יממש מניות של חברת סקוור במיליארד דולר ויתרום את התמורה לצדקה כחלק מהמאבק העולמי בנגיף. "החלטתי לתרום 28% מההון העצמי שלי", אמר דורסי, "אני מקווה שזה יעודד אחרים לעשות משהו דומה"

07.04.2020, 23:47 | שירות כלכליסט

ג'ק דורסי, מנכ"ל סקוור וטוויטר, הודיע הערב (ג') כי החליט לתרום מיליארד דולר מהונו העצמי למאבק בנגיף הקורונה. "אני מעביר מיליארד דולר (כ-28% מההון שלי) כדי לממן את המאבק העולמי בנגיף", צייץ דורסי בטוויטר. 

קראו עוד בכלכליסט

דורסי הוסיף כי לאחר שימוגר הנגיף, ברצונו להקדיש את הכסף להבטחת הכנסה בסיסית לנזקקים, לבריאות ולחינוך של ילדות.

דורסי. "למה לתרום דווקא מניות של סקוור? פשוט כי יש לי הרבה יותר מהן", צילום: שאטרסטוק דורסי. "למה לתרום דווקא מניות של סקוור? פשוט כי יש לי הרבה יותר מהן" | צילום: שאטרסטוק דורסי. "למה לתרום דווקא מניות של סקוור? פשוט כי יש לי הרבה יותר מהן", צילום: שאטרסטוק

מייסד טוויטר יתרום לצדקה מיליארד דולר במניות חברת סקוור שגם אותה הוא ייסד. "למה לתרום דווקא מניות של סקוור ולא של טוויטר? פשוט כי יש בבעלותי הרבה יותר מניות של סקוור", הוא הסביר. "ואני אצטרך לבצע את מימוש המניות לאורך זמן. הכסף הזה אמור להשפיע לטובה על שתי החברות לטווח ארוך (סקוור וטוויטר - ש"כ)  משום שהוא עוזר לאנשים שאנחנו רוצים לשרת".

דורסי אמר שהוא רוצה לראות את ההשפעה של התרומה עוד בימי חייו, וכי "הצרכים הופכים דחופים יותר ויותר". הוא גם אמר שהוא מקווה שזה יעודד אחרים "לעשות משהו דומה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות