אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא בישראל: תקועים בסגר בלי נייר טואלט? הרחפן של אלפבית בדרך צילום: Wing

לא בישראל: תקועים בסגר בלי נייר טואלט? הרחפן של אלפבית בדרך

חברת ווינג מבית אלפבית - הפעילה בארה"ב, פינלנד ואוסטרליה - מוסרת שבשבועיים האחרונים הרחפנים שלה השלימו יותר מאלף משלוחים. נייר טואלט היה אחד משלושת המוצרים המבוקשים ביותר. כך זה עובד

09.04.2020, 13:49 | שירות כלכליסט

יחידת הרחפנים של אלפבית השלימה יותר מאלף משלוחים בשבועיים האחרונים, תוך שהיא רושמת עלייה "משמעותית" בביקוש לשירותיה עקב התפשטות נגיף הקורונה, כך לפי הודעה שמסרה החברה. מסתבר שאחד המוצרים המבוקשים ביותר הוא - ניחשתם נכון - נייר טואלט.

קראו עוד בכלכליסט

ווינג (Wing), שנולדה מתוך חטיבת Moonshot, שכונתה עד שנת 2018 'גוגל X', מספקת חבילות בכריסטיאנסבורג, וירג'יניה, כמו גם בחלקים מפינלנד ואוסטרליה. זהו שירות משלוחי הרחפנים היחיד העומד כעת לרשות הקהל הרחב בארה"ב, אם כי אמזון פועלת להשקת השירות המתחרה שלה, פריים אייר.

"אף אחד לא יכול היה לחזות את נגיף הקורונה, אבל אפילו אנחנו הופתענו מהדרך שבה הגיבו לקוחותינו כאשר ׳Shelter in Place׳ (הכינוי האמריקאי להוראת הסגר הכללי) הוכרז בווירג'יניה”, אמרה אלכסה דנט, ראשת מחלקת השיווק והתקשורת של ווינג, בראיון למגזין ביזנס אינסיידר.

כך עובד פרויקט ווינג: כל אחד באזורי השירות יכול להוריד את אפליקציית ווינג על מנת לבצע הזמנה למוצר. בסיום הרכישה משוגר רחפן מתחנת ווינג כדי לאסוף את המוצר מהסוחר. ברגע שמסתיימת ההטענה, הרחפן ממריא וטס במהירות של כ-65 קמ"ש כדי להגיע לבית הלקוח, שם הוא מרחף בגובה 23 מטר, ומגובה זה מוריד את החבילה בעזרת וו. הרחפנים של ווינג דורשים מקום "בערך בגודל של שטיח פיקניק" על מנת להוריד חבילה בבטחה, אמרה דנט. "אנחנו מבצעים משלוחים גם לבנייני דירות בהלסינקי שבפינלנד, ולרוב יש שטח חצר קטן שבו אנחנו יכולים לשים את החבילה בבטחה”, אמרה דנט.

רחפן של Wing בפעולה, צילום: בלומברג רחפן של Wing בפעולה | צילום: בלומברג רחפן של Wing בפעולה, צילום: בלומברג

מסתבר שמבין כל המוצרים שנושאים רחפני ווינג, נייר טואלט הוא אחד משלושת הפריטים המבוקשים ביותר בימים אלה. בנוסף, ווינג מספקת גם מרק, אוכל לתינוקות ותרופות ללא מרשם מרשת בתי המרקחת וולגרינס. פריטים כמו קפה וגלידה נשלחים באריזה תרמית, עמידה.

חברת ווינג מציעה כמה שותפויות חדשות המבוססות על דרישות מלקוחות. "באוסטרליה למעשה קיבלנו המון בקשות לחלב ולחם, אז הוספנו שם חנות מכולת מקומית”, אמרה דנט, והוסיפה כי באופן דומה, היא "האיצה" את השיחות עם קמעונאים בווירג'יניה מאחר ו"ידענו שעסקיהם יושפעו קשה בתקופה הזאת”.

החברה לא חושפת פרטים על מספר הרחפנים בצי שלה כרגע, או על אחת מתוכניותיה המיידיות להרחבת השירות, אף שהיא אומרת שהיא מקווה להשיג משוב מהלקוחות הנוכחיים. “אלו ממש ימים מוקדמים כך שקשה לדעת כיצד נגיף הקורונה יעצב את האסטרטגיה של העסק שלנו”, אמרה דנט. "בסופו של דבר, היינו שמחים שלמשפחות רבות נוספות ברחבי ארה"ב ובעולם תהיה גישה לטכנולוגיה שלנו, אך אין לנו פרטים מדויקים ברגע זה”.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות