אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמרי במו"מ עם קסטרו לרכישת קרקע בבת ים ב-140 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

דמרי במו"מ עם קסטרו לרכישת קרקע בבת ים ב-140 מיליון שקל

חברת הנדל"ן צפויה לרכוש את המגרש המיועד להקמת שני מגדלים בני 38 קומות הכוללים 225 דירות ושטחי מסחר ומשרדים. קסטרו החליטה למכור את הנכס כדי להצטייד במזומנים בתקופת הקורונה

12.04.2020, 14:39 | שלומית צור

משבר הקורונה מזרים עסקאות חדשות לשוק הנדל"ן: חברת י.ח דמרי מנהלת משא ומתן עם הנהלת רשת האופנה קסטרו, לרכישת מגרש שבבעלות החברה בבת ים תמורת 140 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט". המגרש, בן 7 דונם, ממוקם בפינת הרחובות אורט ישראל והסוללים באזור התעשייה בעיר, ועליו בנוי מבנה ותיק שבו פועל מטה הנהלת קסטרו ומשרדיה.

קראו עוד בכלכליסט

לאור העצמת זכויות הבנייה באזור התעשייה בבת ים, יזמה קסטרו על המגרש שבבעלותה, תוכנית חדשה שהופקדה ביולי 2018 בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, לפיה המגרש יכלול שימושים מעורבים של מסחר, תעסוקה ומגורים, כך שניתן יהיה להקים עליו שני מגדלי מגורים בני 38 קומות הכוללים 225 דירות מגורים, שטחי מסחר ומשרדים. זאת בנוסף לבניין משרדים בן 7 קומות.

כפי שנחשף הבוקר ב"ממון" הנהלת קסטרו קיבלה החלטה למכור את המגרש על מנת להצטייד במזומנים, על רקע ההפסדים מהם סבלה בשנתיים האחרונות, ובשל המשבר הקורונה הנוכחי שהביא להעדר הכנסות המאפיין רשתות אופנה רבות. בשוק הנדל"ן מעריכים כי בעקבות המשבר, חברות נוספות מכלל הענפים הזקוקות למזומנים, ומחזיקות בנדל"ן, יפעלו למכירת הנכסים על מנת להזין את קופתן.  

הדניית הפרויקט שיוקם על הקרקע של קסטרו בבת ים, הדמיה: יחצ הדניית הפרויקט שיוקם על הקרקע של קסטרו בבת ים | הדמיה: יחצ הדניית הפרויקט שיוקם על הקרקע של קסטרו בבת ים, הדמיה: יחצ

באחרונה השלימה דמרי עסקה לרכישת מתחם האומן 17 בת-אביב במשותף עם חברת יהלומית פרץ תמורת 355 מיליון שקל, לאחר שקיבלה מימון מבנק דיסקונט. הקרקע שעליה פעל בעבר מועדון האומן 17 ממוקמת בין הרחובות סלמה אברבנאל וציר שלבים, נמכרה בכינוס נכסים במסגרת הליך פורוק שיתוף וצפויה לעבור השבחה בעקבות זכויות הבנייה שמציעה תוכנית המתאר של תל אביב.

כמו כן, ערב משבר הקורונה ניהלה דמרי מגעים לרכישת חברת הנדל"ן דוניץ תמורת כ-600 מיליון שקל, אך בעקבות המשבר דיווחו שתי החברות לבורסה לניירות ערך על השהיית המשא ומתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות