אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה מתחילה לחזור לשגרה: תפתח ממחר חלק מחנויותיה צילום: צביקה טישלר

איקאה מתחילה לחזור לשגרה: תפתח ממחר חלק מחנויותיה

ענקית הריהוט השבדית תפתח מחר את חנויות הענק שלה בראשון לציון ובנתניה, וכן את חנות המטבחים בנמל תל אביב. עם זאת, המסעדות ואזורי המשחקים לילדים יישארו בינתיים סגורים. ביקורת מצד לקוחות: איקאה ביטלה דווקא כעת את שירות המשלוחים אונליין - כאשר הוא נחוץ במיוחד

21.04.2020, 16:30 | מירב קריסטל

רשת הרהיטים השבדית איקאה מתחילה לחזור לפעילות והודיעה כי תפתח מחר את חלק מחנויותיהשהיו סגורות בשל התפרצות הקורונה. חנויות הרשת בראשון לציון ובנתניה וחנות המטבחים של איקאה בנמל תל אביב ייפתחו מחדש לאחר שבועות ארוכים. עם זאת, המסעדות ואזורי המשחקים לילדים בחנויות יישארו בינתיים סגורים.  

קראו עוד בכלכליסט

איקאה החליטה לחזור לפעילות חלקית בעקבות ההיתר שנתנה הממשלה לפתיחת חנויות כלי בית ורהיטים. חנויות איקאה בנתניה, ראשון לציון ותל אביב יהיו פתוחות בימים ראשון-חמישי בין השעות10:00 בבוקר ועד 19:00 בערב. בימי שישי וערבי חג ייפתחו החנויות בין השעות 9:00 ו-15:00. החנויות לא ייפתחו בינתיים במוצאי שבת, זמן שבו קיימת בחנויות צפיפות רבה יחסית.

סניף איקאה בנתניה. הרשת הודיעה ששירות המשלוחים אונליין יפסיק לפעול, צילום: ענר גרין סניף איקאה בנתניה. הרשת הודיעה ששירות המשלוחים אונליין יפסיק לפעול | צילום: ענר גרין סניף איקאה בנתניה. הרשת הודיעה ששירות המשלוחים אונליין יפסיק לפעול, צילום: ענר גרין

רשת הרהיטים סגרה את כל חנויותיה בישראל לפני כחודש, והוציאה את כל העובדים לחופשה ללא תשלום. היא אפשרה בתחילה לצרכנים לקנות אונליין דרך אתר חברת ההובלות שלה, בעלות של 250 שקל למשלוח. מדובר בשירות שפעל גם טרם משבר הקורונה והמשיך לפעול במהלכו.

כעת הודיעה החברה על ביטול שירות המשלוחים אונליין. על רקע זה, מופיעות בעמוד הפייסבוק של איקאה תלונות של לקוחות על כך שהחברה ביטלה את השירות דווקא כעת, כאשר הוא נחוץ במיוחד. ל"כלכליסט" נודע כי שירות המשלוחים לא עמד בביקוש ונמצא בהיערכות מחודשת.

המשלוחים דרך השירות המקוון נעשים בעלות משלוח גבוהה, בוח עבור מי שקונה דרך האתר פריטים שאינם מצריכים הובלה מאסיבית. איקאה לא פירטה באתר שלה איך תתנהל הרכישה בחנויות ובאלו אמצעי מיגון היא תנקוט, אך הודיעה כי "כל חנויותיה מחזיקות בתו הסגול, כך שביקורכם בטוח ואנו משתמשים במירב האמצעים להגנתכם ולהגנת עובדינו".

תגיות