אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות שוכרים בעצומה נגד WeWork שגובה שכירות עבור משרדים נטושים צילום: WeWork

משבר הקורונה

מאות שוכרים בעצומה נגד WeWork שגובה שכירות עבור משרדים נטושים

שוכרת חלל עבודה בניו יורק, צייצה: "אני נמצאת במשרד עם עוד שני כותבים. באמצע מרץ, כאשר מושל מדינת ניו יורק הורה להיסגר בבתים, הפסקנו להגיע. אבל WeWork סירבה להקפיא לנו את דמי השכירות, ואף העלתה לנו אותם"

21.04.2020, 19:59 | שירות כלכליסט
חברת שיתוף המשרדים WeWork נקלעה לעין הסערה ברקע הסגר הגלובלי שרוקן את חללי העבודה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר החודש דיווח "הוול סטריט ג'ורנל", כי WeWork הפסיקה לשלם דמי שכירות בכמה מאתריה בארה"ב. במקביל, היא המשיכה לגבות דמי שכירות, אף ששוכריה אינם יכולים להגיע למשרדיהם. זוריאדה קורדובה, ששוכרת חלל עבודה בניו יורק, צייצה: "אני נמצאת במשרד עם עוד שני כותבים. באמצע מרץ, כאשר מושל מדינת ניו יורק הורה להיסגר בבתים, הפסקנו להגיע. אבל WeWork סירבה להקפיא לנו את דמי השכירות, ואף העלתה לנו אותם". כך, גם בוושינגטון הבירה כ־600 שוכרים חתמו על עצומה הקוראת לסגור את משרדי החברה ולהחזיר להם את כספם.

מתחם של WeWork בלוס אנג מתחם של WeWork בלוס אנג'לס | צילום: wework מתחם של WeWork בלוס אנג

"WeWork רוצה שנשלם יותר מ־30 אלף דולר דמי יציאה מחוזה. אמליץ לכל החברות שעובדות איתי לעולם לא לשכור חלל אצלם. ערכים מזויפים ואמפתיה מזוייפת. לא יהיו להם מספיק שוכרים כדי לשרוד", צייצה שוכרת נוספת.

ברקע הדרמה דווח היום, כי מנכ"ל WeWork לשעבר אדם נוימן, שהודח בספטמבר, מתכנן לתבוע את סופטבנק על כך שמשכה את הצעתה לרכוש מניות של WeWork ב־3 מיליארד דולר. כך לפי מכתב שהגיע לידי בלומברג, ואשר נשלח מפרקליט של WeWork לדירקטוריון החברה־האם, We Company.

תגיות