אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים דוחה שוב את תשלום המע"מ לעסקים קטנים - ל-18 במאי

רשות המסים דוחה שוב את תשלום המע"מ לעסקים קטנים - ל-18 במאי

הדיווח עבור חודשים ינואר פברואר היה אמור להיות משולם ב-27 באפריל; תשלומי מס ההכנסה נותרו במועדם, ה-23 באפריל וכך גם תשלום המע"מ לעסקים גדולים אשר נדרשים לשלם אחת לחודש

22.04.2020, 19:08 | עמרי מילמן

רשות המסים החליטה הערב לדחות פעם נוספת את תשלום המע"מ לעסקים קטנים עם מחזור של עד 1.5 מיליון שקל בשנה (עסקים שמדווחים ומשלמים אחת לחודשיים), ל-18 במאי.

קראו עוד בכלכליסט

הדיווח עבור חודשים ינואר פברואר היה אמור להיות משולם ב-27 באפריל, אולם כעת נדחה שוב בעקבות משבר הקורונה.

תשלומי מס ההכנסה נותרו במועדם, ה-23 באפריל וכך גם תשלום המע"מ לעסקים גדולים אשר נדרשים לשלם אחת לחודש.

בית קפה סגור בת"א, צילום: יריב כץ בית קפה סגור בת"א | צילום: יריב כץ בית קפה סגור בת"א, צילום: יריב כץ

41 חברי כנסת חתמו על מכתב שיזמה לשכת רואי החשבון בו הם מבקשים ממנכ״ל משרד האוצר, לדחות את תשלומי מס הכנסה (ניכויים) ומע״מ של חודש מרץ הדרושים להיות משולמים עד ה23 באפריל ונ27 באפריל בהתאמה, למרות התנגדות רשות המסים.

ביום ראשון האחרון הוגשה עתירה לבג"ץ כנגד משרד האוצר ורשות המיסים על ידי לשכת רואי החשבון, באמצעות עו״ד אייל נייגר עם טיעונים כבדי משקל לגבי הצורך בדחייה של חודש בלבד לתשלומים עבור חודש מרץ.

רו״ח איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי חשבון בתגובה: "צר לי שבאוצר לא קשובים לעסקים ולצעד פשוט שיקל משמעותית. לא מדובר בהוצאה תקציבית אלא בהקלה נקודתית. מדובר במשבר מהגדולים שידענו, לא יעלה על הדעת שלא תבוצע דחיה של התשלומים לפחות בחודש ימים, בזמן שעסקים שטרם ״פגשו״ את כספי הסיוע, נמצאים בקשיי תזרים ובפירוש אין לעסקים מהיכן לשלם."

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות