אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אז מה שווה קוויבי, שירות הסטרימינג החדש? צילום: Quibi

אז מה שווה קוויבי, שירות הסטרימינג החדש?

השירות החינמי מציע תכנים קצרים שמצטברים לסרטים, לצפייה בטלפון בלבד. יאיר רוה ממליץ על הטובים שבהם

26.04.2020, 07:47 | יאיר רוה

בפסח הושק שירות הסטרימינג Quibi, שייסד ג'פרי קצנברג, ממייסדי אולפני דרימוורקס. הוא פתוח גם לישראלים, עם צפייה חינם לשלושה חודשי ניסיון. הייחוד העיקרי של קוויבי הוא שהשירות זמין רק כאפליקציה לטלפון. מאפיין מרכזי אחר הוא פורמט התכנים: כולם קצרים, בין 5 ל־10 דקות. לכן, אגב, הוא נקרא קוויבי — התכה של המילים Quick Bits.

קראו עוד בכלכליסט

מתוך הסדרה "50 מדינות של פחד", צילום: Quibi מתוך הסדרה "50 מדינות של פחד" | צילום: Quibi מתוך הסדרה "50 מדינות של פחד", צילום: Quibi

השקה של שירות סטרימינג בימים שבהם אנשים צמאים לתכנים מקוונים היתה אמורה לעורר באזז גדול. אבל מה שנשמע כהברקה לפני חודשיים — תכנים קצרים לצפייה בטלפון בהמתנה ובנסיעה בתחבורה ציבורית — נהפך לנטל בזמן הקורונה: התלונה העיקרית שהגיעה מ־1.7 מיליון האנשים שהורידו את האפליקציה בשבוע הראשון היתה שאי אפשר לצפות בתכנים בטלוויזיה, והחברה הודיעה שאפשרות כזאת תתווסף בקרוב. מגבלה שנייה היא שקוויבי נשען רק על תכנים מקוריים, ללא קטלוג מהעבר — מה שמחייב אותו לשווק לקהל גם את השירות החדש וגם את תכניו הלא מוכרים.

והתכנים האלה נחלקים לשלוש סוגות: ריאליטי, תוכניות מגזין ורכילות, וסדרות דרמה. האחרונות הן המעניינות והמושקעות ביותר. הרעיון הוא "סרטים מפורקים": בכל יום עולה פרק חדש ובסוף יצטבר סרט באורך מלא. אולי כדאי לחכות כמה שבועות ואז לצרוך את התכנים בבינג'. בינתיים, בכל מקרה, ה"סרטים" מתאפיינים באלימות גרפית מאוד.

אלה התכנים המעניינים כרגע, כשבכל שבוע מתחילים "סרטים" חדשים:

"50 מדינות של פחד": סם ריימי הגה את הרעיון הכי מוצלח בשירות כרגע — סיפורי אימה המתרחשים בכל אחת ממדינות ארצות הברית. כל סיפור נמשך שלושה פרקים, כשהראשון מתרחש במישיגן ובו רייצ'ל ברוסנהן ("גברת מייזל המופלאה") מגלמת אשה מפונקת שנשואה לחוטב עצים, ויש גם תאונת עבודה ואלרגיה לזהב. עם אלימות גרוטסקית ואווירה גותית, זה יותר קאמפי ממפחיד.

"המשחק הכי מסוכן": פיל אייברהם, הצלם של "הסופרנוס" ובמאי טלוויזיה עסוק, עם סדרה על אתלט לשעבר שעומד למות מגידול במוח. כדי להבטיח את עתידה הכלכלי של משפחתו, הוא מסכים להשתתף במשחק שבו חבורת עשירים יוצאת לצוד אותו ברחובות דטרויט. המרדף מתחיל רק בפרק החמישי, אחרי אקספוזיציה ארוכה מדי, והפרקים לא אחידים ברמתם, אבל יש כאן סיכוי להתמכר.

"לשרוד": מרק פלינגטון, שהיה במאי מעניין לפני 20 שנה, יצר את הסדרה הכי מרשימה ויזואלית. סופי טרנר ("משחקי הכס") מגלמת נערה בהפרעה שמשתחררת ממוסד טיפולי ומתכננת להתאבד על המטוס בדרך הביתה. כשהמטוס מתרסק והיא אחת מהניצולים הבודדים, פתאום היא עושה הכל כדי לשרוד.

"FreeRayshawn#": אנטואן פוקואה ("יום אימונים מסוכן") הפיק סדרה על צעיר שחור שמסתגר בדירה בניו אורלינס כשהמשטרה מגיעה לעצור אותו, טוען שמעלילים עליו ומגייס תמיכה ברשת.

מתוך "50 מדינות של פחד". סיפור אימה אחד לכל מדינה בארה"ב
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות