אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק מעט קפה בטייק אוויי: רשתות הקפה מחכות לפיצוי של מדינה צילום: קפה קפה

רק מעט קפה בטייק אוויי: רשתות הקפה מחכות לפיצוי של מדינה

למעט ארומה ישראל שפתחה כשליש מסניפיה לטייק אוויי - רוב רשתות הקפה יחזרו לעבוד רק אחרי שיקבלו מענקים מהמדינה. בעלי קפה-קפה: "עד שלא נבין איפה עומד הפיצוי מהמדינה - לא נפתח. אנחנו בקושי שורדים". לעומת זאת, רשתות ההמבורגר חוזרות לפעילות טייק אוויי

26.04.2020, 11:43 | מירב קריסטל

בעוד שארומה ישראל חוזרת לעבוד בטייק אוויי (הגעה לסניף ואיסוף ההזמנה) ופתחה הבוקר כשליש מסניפיה, שאר רשתות הקפה הגדולות לא יפתחו את הסניפים ברחובות, עד שיתקבל פיצוי מהמדינה.

קראו עוד בכלכליסט

ארומה ישראל פתחה 60 סניפים ברחובות ובמרכזים הפתוחים מתוך 153 סניפי הרשת. ארומה תל אביב, גרג, קפה קפה ורשתות הבת שלה ולנדוור הודיעו שלא יפתחו כעת את בתי הקפה לטייק אוויי .

בית קפה (לפני הקורונה). לא כולם יחזרו לספק שירותי טייק אוויי, צילום: דודו שמואלי בית קפה (לפני הקורונה). לא כולם יחזרו לספק שירותי טייק אוויי | צילום: דודו שמואלי בית קפה (לפני הקורונה). לא כולם יחזרו לספק שירותי טייק אוויי, צילום: דודו שמואלי
חלק מהרשתות כן מפעילות מסעדות לאורך כל התקופה, כך למשל קבוצת קפה-קפה מפעילה כ-30 מסעדות למשלוחים והן כן ייפתחו גם לטייק אוויי. לנדוור מספקת משלוחים מ-11 סניפים ותמשיך לעשות זאת, אך לא פתחה אותם לטייק אוויי.

לעומת זאת, רשתות ההמבורגר כן חוזרות לפעילות טייק אוויי. בורגרים, בורגראנץ', BBB כן פתחו את המסעדות לטייק אוויי. בבורגראנץ' מסרו כי מה שהיה פתוח עד כה למשלוחים – יהיה פתוח גם לטייק אוויי. מקדונלדס סיפקה משלוחים בחלק מסניפיה והודיעה שמדי יום תפתח כ-20 מסעדות נוספות לשירותי טייק אווי ומשלוחים.

רונן נמני מבעלי קבוצת קפה-קפה אמר ל"כלכליסט": "עד שלא נבין איפה עומד הפיצוי מהמדינה, לא נפתח. כרגע גם ככה אנחנו בקושי שורדים, אם נתחיל לעבוד בכלל נימחק". הרשת מעסיקה 20 אלף עובדים, רובם בחל"ת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות