אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו מעצר נגד מנכ"ל מדיוי במקדוניה: חשד לייצור סם נרקוטי ופשע מאורגן צילום: גטי אימג'ס

צו מעצר נגד מנכ"ל מדיוי במקדוניה: חשד לייצור סם נרקוטי ופשע מאורגן

צו המעצר נגד מנחם כהן, מנכ"ל חברת הקנאביס הרפואי, הוצא לאחר שדגימות גידולי ההמפ של החברה במקדוניה העלו שאריות חומר פסיכוטי (THC); כהן: "מדובר בטעות שתתברר עם קבלת תוצאות בדיקת המעבדה"

26.04.2020, 13:53 | צלי גרינברג
חברת הקנאביס הרפואי מדיוי תראפיוטיק דיווחה הבוקר (א') כי צו מעצר הוצא במקדוניה נגד מנחם כהן, בעל השליטה (51.57%) ומנכ"ל החברה, וכנגד מנהל הפעילות של החברה, בחשד לגידול וייצור סם נרקוטי ופשע מאורגן.

קראו עוד בכלכליסט

הצו הוצא לאחר שהרשויות המקדוניות דגמו גידולי ההמפ (HEMP) של החברה במדינה ומצאו שאריות THC (המרכיב הפסיכואקטיבי), שאינם אמורים להיות בהם. החברה מציינת, כי בידיה תוצאות בדיקות המוכיחות שריכוז ה-THC פחות מ-0.1% וכי בחוות דעת עדכנית של המשטרה המקדונית לא הייתה כל התייחסות לריכוז בתוצרת.

עוד ציינה החברה, כי בביקורת המשטרה המקומית שנערכה לפני כיומיים, נשקלה התוצרת ומשקלה זהה למשקל התוצרת שנלקח מהשדה. וכי לאחר הקציר הקפיאה החברה המקדונית את התוצרת על מנת לשמרה לקראת מיצוי הצמח לחומרים פעילים.

מנחם כהן, מנכ"ל מדיוי תראפיוטיק, הגיב לכלכליסט כי "הרשויות במקדוניה ערכו בדיקה לגידולי ההמפ שלנו ומצאו בהם שאריות של THC ולפיכך חשדו שמדובר בגידול מריחואנה ולא קנאבוס. אבל ריכוזי ה-THC שנמצאו היו של 0.037%, שהם הרבה מתחת למותר על פי חוק. על פי חוות הדעת של היועצים המשפטיים במקדוניה מדובר בטעות שתתברר עם קבלת התוצאות של בדיקת המעבדה".

גידול קנאביס, צילום: שאטרסטוק גידול קנאביס | צילום: שאטרסטוק גידול קנאביס, צילום: שאטרסטוק

פריצה לחוות הגידול של חברת הקנאביס קנביט

חברת הקנאביס הרפואי הציבורית קנביט, שהשלימה בתחילת השנה את עסקת רכישת מגדלת הקנאביס הרפואי תיקון עולם, דיווחה אתמול בלילה כי חוות הגידול החקלאי שלה ביישוב נאות הכיכר, הסמוך לים המלח, נפרצה ביום שישי לפנות בוקר.

החברה ציינה, כי על פי בדיקה ראשונית שביצעה יחד עם משטרת ישראל נמצא, כי מהחווה נגנבו שאריות פסולת ותוצרת שיועדה להשמדה, בהיקף מוערך של כ-10 ק"ג. תוצרת המיועדת להשמדה אינה מיועדת למכירה ומכילה לרוב פסולת גזם.

החווה בנאות הכיכר משתרעת על 48 דונם, כאשר 13 דונם מתוכם אושרו לגידול קנאביס רפואי. החברה הודיעה על קטיף ראשון בחווה שלה בנאות הכיכר לפני כחודש, שרובו כבר נקטף ומאוחסן בחדרי הייבוש בחווה. החברה סירבה למסור כמות התוצרת שנקטפה.

לפני כשבעה חודשים חשף כלכליסט כי קרוב משפחתו של צחי כהן, מייסד תיקון עולם, שנרכשה על ידי קנביט, נתפס בעת ניסיון גניבה, לכאורה, של עד 2 ק"ג קנאביס רפואי מהחברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות