אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות כרטיסי האשראי יצורפו לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים צילום: דנה קופל

משבר הקורונה

חברות כרטיסי האשראי יצורפו לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים

צעד זה, עליו הודיע החשב הכללי רוני חזקיהו, אמור לאפשר הגדלת היצע האשראי לעסקים. חברות כרטיסי האשראי הצפויות להצטרף בשלב זה לקרן ולהתחיל את פעילותן ממחר הן מקס איט פיננסים וכאל כרטיסי אשראי לישראל

27.04.2020, 09:29 | עמרי מילמן

החשב הכללי רוני חזקיהו הודיע היום (ב') כי יאפשר לחברות כרטיסי האשראי להצטרף לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים (עם מחזור פעילות של עד 400 מיליון שקל), דבר זה אמור לאפשר הגדלת היצע האשראי לעסקים. תנאי ההלוואה דרך חברות כרטיסי האשראי יהיו זהים לתנאים הקיימים כיום בקרן.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, אתמול נחשף בכלכליסט כי הבנקים מתריעים על כך שהם צפויים למצות את הקרן שעומדת על 8 מיליארד שקל וכי יש צורך להגדיל אותה במיליארדים רבים כדי לעמוד בביקושים. לפי משרד האוצר החשב הכללי נערך בצעדים להגדלת הקרן על מנת לעמוד בביקושים הגבוהים להלוואות מצד העסקים במדינה.

לפי החשב הכללי, חברות כרטיסי האשראי הצפויות להצטרף בשלב זה לקרן ולהתחיל את פעילותן ממחר הן מקס איט פיננסים וכאל כרטיסי אשראי לישראל.

מנכ"ל כאל, לוי הלוי, צילום: רמי זרנגר מנכ"ל כאל, לוי הלוי | צילום: רמי זרנגר מנכ"ל כאל, לוי הלוי, צילום: רמי זרנגר

לפי נתוני משרד האוצר, מתחילת פעילותה של הקרן ועד היום הוגשו לקרן כ-47 אלף בקשות בסכום כולל של כ-31 מיליארד שקל. אולם עד כה טופלו רק 14.5 אלף בקשות ומותכן אושרו 11.2 אלף בקשות בסכום של 4.5 מיליארד שקל.

ההלווואות במסגרת הקרן זוכות לערבות של 85% מהמדינה כאשר גובה הריבית הוא 1.5%+פריים, והריבית בשנה הראשונה על חשבון האוצר. גובה ההלוואה יכול להגיע עד ל-16% או 20 מיליון שקל. (הדיפולט של הקרן - המקסימום אותו המדינה תשלם לבנקים במקרה של אי עמידה חריגה בהלוואות עומד על 15%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות