אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתאוששות התאילנדית תלויה בתיירים הסינים צילום: איי אף פי

ההתאוששות התאילנדית תלויה בתיירים הסינים

מספר התיירים צנח בחדות בעקבות הקורונה ויותר ממיליון עובדים בתעשייה נותרו מחוסרי עבודה; אבל בקרוב צפויות הקלות, ולפי סקר בסין 53% טענו כי הם מעוניינים לטוס לנופש ברגע שהדבר יתאפשר, מהם 71% - לתאילנד

29.04.2020, 16:57 | שירות כלכליסט

המשק התאילנדי, שבדומה לזה של מדינות אחרות נסמך על תיירות כענף הכנסה מרכזי, נפגע אנושות ממגפת הקורונה העולמית.

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתונים רשמיים, בחודש פברואר צנח מספר התיירים הנכנסים לתאילנד ב־42.8%, מגמה שהתחזקה ל־76.4% במרץ. יותר ממיליון עובדים בתעשייה נותרו מחוסרי עבודה, במדינה שבה ההכנסות מתיירות מהוות כ־14% מהתמ"ג. גורמים רשמיים העריכו כי הכנסות הענף יתכווצו השנה ב־60%.

תיירים בפטאיה, צילום: איי אף פי תיירים בפטאיה | צילום: איי אף פי תיירים בפטאיה, צילום: איי אף פי

כעת, לאור נתונים מעודדים בקצב ההדבקה שנרשמו בתאילנד, גוברות הציפיות שבשבועות הקרובים תוקל מדיניות מצב החירום שהונהגה במדינה. עם זאת, מומחים מעריכים כי גם במצב כזה יידרשו עוד שנתיים או שלוש עד להתאוששות מלאה של הכלכלה.

לפני פרוץ המגפה, סין היתה מדינת המוצא המובילה של תיירים לתאילנד. בשנה שעברה נכנסו למדינה קרוב ל־11 מיליון סינים, המהווים כ־27.6% מהתיירים לתאילנד. לפי סקר שנערך בקרב תושבים סינים על ידי C9 Hotelworks, חברת ייעוץ בנושא תיירות באסיה, יש סיבה לאופטימיות. 53% ממשיבי הסקר טענו שבמידה שהנסיבות יאפשרו זאת, הם מתכננים נסיעות לחו"ל כבר בהמשך השנה, כאשר 71% מתוכם ציינו כי תאילנד הי היעד המועדף עליהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות