אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על מאריכה בשבוע את מועד החזרה לשגרה - ל-16 במאי צילום: רויטרס

משבר הקורונה

אל על מאריכה בשבוע את מועד החזרה לשגרה - ל-16 במאי

לפני כשבוע הודיעה החברה כי תשוב לטוס באופן סדיר ב-9 במאי. אל על ממשיכה לבצע טיסות מטען וטיסות מיוחדות

01.05.2020, 10:26 | תומר הדר

אל על מאריכה את מועד תחילת חזרתה לשגרת טיסות. לפני כשבוע הודיעה החברה כי תשוב לטוס באופן סדיר ב-9 במאי, וכעת היא מודיעה שתשוב לטוס בטיסות סדירות ב-16 במאי. עפ"י הודעת החברה היא ממשיכה לבצע טיסות מטען וטיסות מיוחדות. אל על הודיעה לאחרונה על מספר אירועי מכירת כרטיסים לטיסות חילוץ, בין היתר ללונדון ולפריז.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך,  אתמול התקיים דיון בבית הדין בבת ים בנושא קרן 108 - קרן פנסיה שבה מוחזקים מאות מיליוני שקלים ושהחברה מבקשת כעת למשוך כדי לסייע לחברה להמשיך ולפעול. ביה"ד עדיין לא הכריע בנושא. לעת עתה מסתמן כי החברה תוכל למשוך את הכספים - אך חלק מהם ייועד לקרנות פנסיה של עובדיה שיממנו יציאה לפנסות מוקדמות.

אל על נמצאת במקביל בדיונים מול משרד האוצר ומול צמד הבנקים- דיסקונט ולאומי המיועדים להעמיד לה את ההלוואה בערבות מדינה להבראתה. תהליך ההבראה של אל על לא יהיה קל: מתוך כ-6,300 עובדי החברה כ-2,000 יפוטרו ובמקביל יצומצם צי מטוסיה בכשליש.

מטוס נוסעים של אל על עם ציוד מיגון מסין , צילום: דוברות אל על/אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון מטוס נוסעים של אל על עם ציוד מיגון מסין | צילום: דוברות אל על/אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון מטוס נוסעים של אל על עם ציוד מיגון מסין , צילום: דוברות אל על/אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות