אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך משפחתי חשף: קרן השקעות סעודית הציעה 1.3 מיליארד פאונד עבור ריץ בלונדון צילום: AFP

סכסוך משפחתי חשף: קרן השקעות סעודית הציעה 1.3 מיליארד פאונד עבור ריץ בלונדון

מלון היוקרה שהיה שייך לתאומים המיליארדרים דייויד ופרדריק ברקלי, נמכר לפני חודשיים בסכום נמוך בהרבה - פחות מ-800 מיליון פאונד למשקיע פרטי מקטאר. המו"מ למכירת המלון בוצע בנפרד על ידי בני משפחתם של התאומים-הבעלים שאף הקליטו חלק מהמפגשים. ההקלטות נחשפו בבית המשפט בתביעת הצד של פרדריק נגד השווי הנמוך בו נמכר המלון

07.05.2020, 12:19 | שירות כלכליסט
קרן ההשקעות של סעודיה, סידרה קפיטל (Sidra Capital) הציעה לשלם 1.3 מיליארד פאונד (1.6 מיליארד דולר) עבור מלון ריץ בלונדון (Ritz Hotel), אולם בסופו של דבר נמכר מלון היוקרה בסכום נמוך בהרבה למשקיע פרטי מקטאר.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה הסעודית נחשפה אתמול (ד') במהלך דיון משפטי בסכסוך שהתגלע בתוך אחת המשפחות העשירות בבריטניה – משפחת ברקלי. המלון, שנפתח בשכונת מייפייר בלונדון ב-1906 נמכר במרץ האחרון עבור פחות מ-800 מיליון פאונד.

התאומים המיליארדרים דייויד ופרדריק ברקלי. סכסוך משפטי , צילום: AFP התאומים המיליארדרים דייויד ופרדריק ברקלי. סכסוך משפטי | צילום: AFP התאומים המיליארדרים דייויד ופרדריק ברקלי. סכסוך משפטי , צילום: AFP

האחים התאומים הזהים והמיליארדרים פרדריק ודייויד ברקלי רכשו את המלון ב-1995 עבור 75 מיליון פאונד. השניים, שהיו ביחסים קרובים, הם גם הבעלים של העיתון הבריטי דיילי טלגרף. אולם, הם העבירו את השליטה על האימפריה לילדים שלהם, שנקלעו לסכסוך שמתנהל בין כתלי בית המשפט.

פרדריק ברקלי ובתו אמנדה הגישו תביעה נגד ארבעה קרובי משפחה, זאת לאחר שפרדריק גילה שאחיינו אליסטר הקליט את השיחות שקיימה אמנדה במלון עם המשקיע הסעודי. השניים שוחחו על "מכירות פוטנציאליות של נכסי החברה" וכן על המבנה והמימון של החברה. ההקלטות הללו התבצעו בתקופה שבה כל צד במשפחה ניהל מו"מ נפרד בנוגע למכירה של המלון, שנחשב לאחד הנכסים בעלי השווי הגבוה ביותר של המשפחה.

לפי הפין ריס, עורך דינו של פרדריק, בניו של דייויד אליסטר - איידן, הווארד ונכדו אנדרו גילו על המגעים שפדרדיק ואמנדה קיימו עם סידרה הסעודית. במסמכים שהגיש לבית המשפט, ציין כי הסעודים הגישו הצעה ראשונית בגובה 1.3 מיליארד פאונד. אולם, הטענה היא כי אף על פי כן הצד של דייויד מכר את המלון לקונה אחר מקטאר ב"מחיר שנראה נמוך בחצי ממחיר השוק", הדגיש ריס. "אפשר רק לנחש מה הסיבות לכך".

בחודש מרץ הודיע פרדריק ברקלי כי קיבל כמה הצעות מתחרות בגובה של מעל מיליארד פאונד ואיים לנקוט בצעדים משפטיים אם המלון יימכר במחיר נמוך יותר.

"הוא אדם שצריך כעת להשלים את הבגידה של האחיינים שלו ואב שהיה עד ליחס הלא הוגן שקיבלה בתו מבני הדודים םשלה", אמר ריס בבית המשפט.

הצדדים המעורבים סירבו להגיב על הדיווח.

לפי המסמכים, הבעלים החדש של הריץ הוא עבדולחאדי מאנה אל – חג'רי (Abdulhadi Mana Al-Hajri) איש עסקים בן 40 וגיסו של שליט קטאר. בנוסף לריץ, אחזקות הנדל"ן שלו כוללות גם את הבית היקר ביותר בטורקיה ואחוזה בשווי 50 מיליון דולר במיאמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות