אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזבר מפלגת קדימה לשעבר הורשע בהפרת אמונים בתאגיד במסגרת הסדר טיעון; זוכה מאישומי הגניבה והמירמה צילום: מוטי קמחי

גזבר מפלגת קדימה לשעבר הורשע בהפרת אמונים בתאגיד במסגרת הסדר טיעון; זוכה מאישומי הגניבה והמירמה

ארבע שנים אחרי שפרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה כתב אישום נגד יצחק חדד, הוא הורשע היום במסגרת הסדר שהגיעו אליו הצדדים בהמלצת בית המשפט. מנגד הוא זוכה מיתר העבירות החמורות שיוחסו לו ובהן גניבה וקבלת דבר במירמה; חדד: "כתב האישום קרס כליל, זיכוי מוחלט מכל עבירות הפשע"

07.05.2020, 21:32 | עמיר קורץ
שופט המחוזי בתל אביב מרדכי לוי הרשיע היום את גזבר מפלגת קדימה לשעבר יצחק חדד בהפרת אמונים בתאגיד במסגרת הסדר טיעון. כחלק מההסדר זוכה חדד מיתר העבירות שיוחסו לו על פי כתב האישום, בין היתר, גניבה על ידי מורשה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

חברת י.פ.ל. השקעות וניהול נכסים, אחת הנאשמות בתיק זוכתה מגניבה על ידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

יצחק חדד , צילום: מוטי קמחי יצחק חדד | צילום: מוטי קמחי יצחק חדד , צילום: מוטי קמחי

ההליך, שאותו ניהלו עורכות הדין הילה גבאי ופנינית בן עמי מפרקליטות מיסוי וכלכלה, הסתיים בהרשעה ובזיכוי כאמור בהתאם למתווה מוסכם אשר הוצע על ידי בית המשפט לצדדים לאחר סיום שמיעת הראיות בתיק והגשת הסיכומים. הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה בעניין העונש, והטיעונים לעונד ישמעו בחודש יולי הקרוב..

עוד קודם לכן הורשעו בתיק, בכירים אחרים לשעבר במפלגת קדימה, מרדכי מימון וחנוך חזין, במסגרת הסדרי טיעון. מימון הורשע בגניבה בידי מורשה, עשיית פעולת הלבנת הון ברכוש אסור וקבלת דבר בתחבולה ונידון ל- 15 חודשי מאסר בפועל. החברות י.על.ם השקעות וח.מ.א.ק השקעות טכנולוגיות שבבעלותו הורשעו גם הן באותן עבירות.

חזין הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, החזקת מאגר מידע שלא כדין ופגיעה בפרטיות ונידון ל- 6 חודשי עבודות שירות.

כתב האישום בפרשה הוגש במאי 2016, הוא ייחס לבכירים לשעבר במפלגת קדימה (גם היא כבר לשעבר), שכיהנו בתפקידם בין השנים 2006-2011 עבירות גניבה והוצאה במירמה של כ-2.25 מיליון שקל מכספי המפלגה. זאת לצורך שימושם הפרטי ותוך ביצוע רישומים כוזבים על מנת להסוות את פעילותם. התיק נחקר על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) של המשטרה בלהב 433.

השופט מרדכי לוי כתב בהכרעת הדין כי חדד "מורשע בזה, על פי הודאתו, בעבירה של הפרת אמונים בתאגיד, בגין ניגוד העניינים שבו היה הנאשם מצוי, ובכלל זה פן מחמיר, בשים לב לתפקידו של הנאשם בתקופה הרלוונטית כגזבר מפלגת קדימה".

יצחק חדד מסר בתגובה: "בחלוף כמעט עשר שנים מהיום בו ציפי לבני הגישה כנגדי תלונה על גניבה ועל מעילה ועל פגיעה בפרטיות, תלונה שבאה להסיט בזדון את תשומת הלב מעבירות פליליות חמורות שביצעו אחרים, אחרי עשר שנים שבהן אני נלחם על חפותי ונרמס תחת גלגלי המערכת, אחרי שבית הדין לעבודה פסק לי פיצויים על פיטורין שלא כדין, אחרי כל אלה בחר בית המשפט המחוזי בת"א, בסיומו של משפט שנמשך 4 שנים, לקבוע חד משמעית שלא היה דבר וחצי דבר עם האשמות הכזב שהוטחו בי.

"כתב האישום קרס כליל. לא גניבה, לא מעילה, לא הלבנת הון, לא רישום כוזב, לא פגיעה בפרטיות, זיכוי מוחלט מכל עבירות הפשע. אחרי שהסתיים המשפט ונכתבו אלפי עמודי פרוטוקול והתקיימו עשרות ישיבות, בית המשפט המחוזי בחר שלא לכתוב הכרעת דין אלא להציע לי הצעה שאין לסרב לה. ובקצרה, שאסכים להודות בהפרת אמונים בלבד ללא מרמה (עבירת עוון ולא פשע), רק מעצם ניגוד העניינים של עשיית עסקים עם מי שהיה רו"ח חיצוני במפלגה והודה וגם הורשע בגניבה. כאדם ישר וכמשפטן בחרתי להיענות להצעה. חסכתי מעצמי שנים נוספות שיהיו אבודות. כל מלחמה צריך לסיים גם כזו שבה אתה לא מנצח בה עד הסוף. היום אני ניצחתי בענק ניצחון עצום חסר תקדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות