אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר הפסידה ברבעון הראשון 2.9 מיליארד דולר - פי 2 מהתחזיות צילום: בלומברג

אובר הפסידה ברבעון הראשון 2.9 מיליארד דולר - פי 2 מהתחזיות

חברת שיתוף הנסיעות התרחקה עוד יותר מהתחזית שמסר המנכ"ל שלה בפברואר, שלפיה תעבור לרווחיות בסוף 2020. בצל הקורונה, ירדו הכנסות אובר מנסיעות ב-5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך הזמנות המשלוחים ממסעדות עלו ב-50%. התוצאות מסבירות את החלטת אובר השבוע לפטר 14% מכוח האדם שלה. המניה עלתה במסחר המאוחר

07.05.2020, 23:45 | שירות כלכליסט

חברת שיתוף הנסיעות אובר דיווחה על הפסד ענק של 2.9 מיליארד דולר ברבעון הראשון - ההפסד הגדול ביותר שלה זה שלושה רבעונים. מניית אובר עלתה ביותר מ-6% במסחר המאוחר.

קראו עוד בכלכליסט

בעוד החברה דיווחה על ירידה של 5% בהכנסות מנסיעות שהסתכמו ב-10.9 מיליארד דולר (ברוטו), ההכנסות של שירות אובר Eats להזמנת משלוחים ממסעדות עלו ב-50% ברבעון הראשון בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד ל-4.7 מיליארד דולר (ברוטו).  

מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי, צילום: בלומברג מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי | צילום: בלומברג מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי, צילום: בלומברג

החברה רשמה הפסד של 1.7 דולר למניה - פי שתיים מהתחזיות שהיו להפסד של 88 סנט למניה.  הכנסות אובר ברבעון הראשון עמדו על 3.54 מיליארד דולר, בעוד הצפי היה להכנסות של 3.5 מיליארד דולר. 

רק ביום רביעי הודיעה אובר על החלטתה לפטר 3,700 עובדים - כ-14% מכוח האדם שלה הכולל 26,900 עובדים.

חרף הפיטורים הנרחבים באובר, הודיעה היום חברת הקורקינטים החשמליים ליים כי אובר הובילה סבב השקעה של 170 מיליון דולר בחברה. לפני פרסום הדוחות נעלה מניית אובר את יום המסחר הערב (ה') בעליות של 11%, לאחר תוצאות טובות מהצפוי של מתחרתה ליפט.

בשיחת ועידה שקיים בעת הצגת תוצאות הרבעון הרביעי של 2019 - לפני התפרצות הקורונה - העריך מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי כי החברה צפויה להפוך לרווחית כבר ברבעון הרביעי של 2020 - לפני המועד המקורי שסימנה לכך ב-2021.

נגיף הקורונה שהוביל לירידה בתוצאות החברה ברבעון הראשון מרחיקות את אובר עוד יותר מהיעד השאפתני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות