אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניימן מרקוס קיבלה את אישור ביהמ"ש למימון בסך 675 מיליון דולר צילום: רויטרס

ניימן מרקוס קיבלה את אישור ביהמ"ש למימון בסך 675 מיליון דולר

הסכום יאפשר לרשת להמשיך ולהפעיל את עסקיה במהלך הליכי פשיטת הרגל שלה, ולשלם משכורות לעובדים ולספקים

09.05.2020, 16:23 | שירות כלכליסט

רשת חנויות היוקרה האמריקאית ניימן מרקוס הודיעה בסוף השבוע כי קיבלה את אישור בית המשפט לקבל לידיה מימון בסך  675 מיליון דולר, שיאפשר לה להמשיך להפעיל את עסקיה במהלך הליכי פשיטת הרגל שלה, ולשלם משכורות לעובדים ולספקים.

קראו עוד בכלכליסט

האישור הזמני שניתן ע"י בית המשפט לפשיטות רגל בטקסס, התקבל יום לאחר שהחברה הגישה בקשה לפשיטת רגל, שסימלה את אחת הקריסות הגדולות ביותר של חברות עד כה במהלך משבר הקורונה.

ניימן מרקוס הגישה בקשה לפשיטת רגל בבית המשפט הפדרלי ביוסטון, והודיעה ביום חמישי שהגיעה להסכם עם נושיה, לפיו הללו יעבירו 675 מיליון דולר לטובת המשך פעילותה וארגונה מחדש של הרשת.

הרשת שבסיסה בדאלאס, טקסס, מתכננת לוותר על השליטה בעסקיה בתמורה לחיסול חובות של כארבעה מיליארד דולר. חובה הכולל של החברה עומד כיום על כ-5 מיליארד דולר. החברה הודיעה כי היא מצפה לסיים את ההליכים בתחילת הסתיו, עם חבילת סיוע נוספת של 750 מיליון דולר מנושיה.

הרשת שנוסדה ב-1907 ע"י משפחות מרקוס וניימן, הלכה והתרחבה מחנות בודדת לרשת אופנה יוקרתית עם נוכחות בכל ארה"ב. במשך 15 השנים האחרונות עברה הבעלות על החברה בין חברות ניהול הון פרטיות, עד אשר נמכרה ב-2013 לחברת Ares Management ולקרן הפנסיה הקנדית ברכישה ממונפת בהיקף שישה מיליארד דולר.

ניימן מרקוס, צילום: רויטרס ניימן מרקוס | צילום: רויטרס ניימן מרקוס, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות