אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה: דובר הקרמלין נדבק בקורונה צילום: גטי אימג'ס

דיווח שוטף

רוסיה: דובר הקרמלין נדבק בקורונה

דימיטרי פסקוב הודיע כי הוא נדבק בנגיף הקורונה וכי הוא מקבל טיפול בבית חולים; ירידה חדה בהכנסות טויוטה והונדה ברבעון הראשון של השנה; ארגון הבריאות העולמי הודיע: 7 או 8 מועמדים מובילים במרוץ למציאת חיסון לקורונה, בפיתוח הושקעו 8 מיליארד דולר שתרמו בשבוע שעבר 40 מדינות, ארגונים ובנקים

12.05.2020, 17:06 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

15:40 - רוסיה: דובר הקרמלין נדבק בקורונה

 

דובר הקרמלין, דימיטרי פסקוב, הודיע כי הוא נדבק בנגיף הקורונה וכי הוא מקבל טיפול בבית חולים. כך דווח בסוכנות הידיעות "אינטרפקס".
דימיטרי פסקוב דובר הקרמלין , צילום: גטי אימג דימיטרי פסקוב דובר הקרמלין | צילום: גטי אימג'ס דימיטרי פסקוב דובר הקרמלין , צילום: גטי אימג

11:00 - הונדה וטויוטה רושמות ירידות חדות בהכנסות

טויוטה מדווחת על ירידה של 28% ברווח התפעולי ברבעון הראשון של השנה. לפי יצרנית הרכב היפנית, הרווח התפעולי הסתכם ב-3.56 מיליארד דולר (384 מיליארד יין) - כאמור, ירידה של 28% ביחס לרבעון הראשון של 2019. הכנסותיה הנקיות של טויוטה ברבעון הראשון עומדות על 585.2 מיליון דולר - ירידה של 86%. לפי הדיווח של טויוטה, ברבעון הראשון של השנה נמכרו ברחבי העולם 2.32 מיליון טויוטות ומכוניות נוספות של חברות הבת (כמו לדוגמה דייהטסו) - ירידה של 11% ביחס לאשתקד. בהקשר זה יש להזכיר כי הקורונה התפרצה בחלק ממדינות העולם רק בחודשים מרץ-אפריל.

במקביל, הונדה מדווחת על הפסד תפעולי בהיקף של 51.9 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. היקף הכנסות החברה לרבעון הראשון של השנה עומד על 32.09 מיליון דולר - ירידה של 15% ביחס לאשתקד, זאת לנוכח ירידה של 28% במספר הרכבים שמכרה החברה - ל-981 אלף מכוניות בלבד ברבעון הראשון של 2020.

במהלך הימים הקרובים צפויים להתפרסם דוחות נוספים של יצרניות רכב יפניות - ניסאן, פוג'י תעשיות כבדות (סובארו) ומיצובישי, אשר צפויות לרשום ירידות חדות בהיקף ההכנסות. בינתיים ממתינים גם בשוק הרכב הישראלי ממתינים לפרסום דוחות הרבעון הראשון של יבואניות הרכב הנסחרות, אשר צפויות להציג ירידות בהכנסות.

(תומר הדר) 

מפעל טויוטה ביפן, צילום: בלומברג מפעל טויוטה ביפן | צילום: בלומברג מפעל טויוטה ביפן, צילום: בלומברג

7:20 - ארגון הבריאות העולמי: 7 או 8 מועמדים מובילים במרוץ לחיסון לקורונה

מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנום אמר כי ישנם שבעה או שמונה מועמדים מובילים לחיסון נגד נגיף הקורונה, וכי מתנהלת עבודה מואצת לפיתוחם. בתדרוך בפני המועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם הוא ציין כי בפיתוח החיסון הושקעו בין היתר שמונה מיליארד דולר שתרמו בשבוע שעבר 40 מדינות, ארגונים ובנקים. 

אחד מהחיסונים האפשריים, צילום: גטי אימג אחד מהחיסונים האפשריים | צילום: גטי אימג'ס אחד מהחיסונים האפשריים, צילום: גטי אימג

7:00 - ברזיל: ירידה במספר המתים היומי מקורונה

בברזיל מתו ביממה החולפת עוד 396 בני אדם מנגיף הקורונה, ו-5,632 חולים נוספים אובחנו. כך נמסר ממשרד הבריאות במדינה. בכך עלה מספר המתים ל-11,519 בסך הכל, ומניין הנדבקים הגיע ל-163,331 בני אדם. זהו מספר המתים היומי הנמוך ביותר בברזיל בשבוע האחרון.

6:30 - ארה"ב: 850 מתו מקורונה ביממה החולפת

בארצות הברית מתו ביממה החולפת 850 בני אדם מנגיף הקורונה, ובכך עלה מניין המתים במדינה ל-80,378. כך לפי נתונים שפרסמה אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. לפחות 17,360 חולים ונשאים חדשים אובחנו. יום קודם לכן מתו מהנגיף בארה"ב 1,008 בני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות