אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרן של משפחת נכט זורקת חבל הצלה לעובדים השקופים של תעשיית המוזיקה צילום: נחמן רוזנברג

בלעדי לכלכליסט

הקרן של משפחת נכט זורקת חבל הצלה לעובדים השקופים של תעשיית המוזיקה

ל"כלכליסט" נודע כי הקרן של ענבר ומריוס נכט תתרום 3.5 מיליון שקל לעובדי תעשיית המוזיקה שנקלעו בחודשים האחרונים למצב כלכלי קשה. מהתרומה ייהנו 700 נגנים, אנשי תאורה, טכנאי הגברה ועובדי הפקה שיקבלו כל אחד 5,000 שקל

12.05.2020, 15:46 | רז שכניק

עובדי תעשיית המוזיקה בישראל נקלעו בחודשים האחרונים למצב כלכלי קשה בעקבות משבר הקורונה, שגרר את הפסקת ההופעות והביא לאפס הכנסות. עכשיו יש מי שמושיטים יד: ל"כלכליסט" נודע כי הקרן המשפחתית של ענבר ומריוס נכט תתרום 3.5 מיליון שקל לטובת מענקים שישולמו ל-700 עובדים בתעשייה ברחבי הארץ. הקרן תחלק את המענקים לנגנים, אנשי תאורה, טכנאי הגברה, מנהלי הצגה ובקליינרים מכל רחבי הארץ, בגובה של כ-5,000 שקל לאדם.

קראו עוד בכלכליסט

רבים מהעובדים הם פרילנסרים או עצמאים, שאינם נהנים מרשת ביטחון סוציאלית או דמי אבטלה. המענק יועבר ישירות לחשבונות הבנק שלהם בהתאם לקריטריונים שנקבעו בקרן, בין השאר בהתייעצויות עם אגף התרבות, המחלקה למופעים של עיריית תל אביב-יפו.

מריוס וענבר נכט. חבל הצלה ל-700 עובדי התעשייה, צילום: נחמן רוזנברג מריוס וענבר נכט. חבל הצלה ל-700 עובדי התעשייה | צילום: נחמן רוזנברג מריוס וענבר נכט. חבל הצלה ל-700 עובדי התעשייה, צילום: נחמן רוזנברג

הקרן של משפחת נכט תעמיד לטובת הפרויקט סכום ראשוני של כ-3.5 מיליון שקל, ותנסה לרתום גופים נוספים - פרטיים וממשלתיים - כדי להרחיב את מספר העובדים שיהיו זכאים לסיוע.

נחמן רוזנברג מנכ"ל הקרן, מסר: ״תעשיית המוזיקה הישראלית מורכבת, בנוסף לאמנים וליוצרים, ממאות עובדים המצויים ביומיום הרחק מאור הזרקורים. עבודתם המסורה ואהבתם הגדולה למוזיקה מאפשרת לציבור הרחב ליהנות מיצירה ומפריחה של המוזיקה הישראלית. רבים מהם משתכרים שכר-מינימום והם נמנים עם הקבוצות שחוו את הפגיעה הקשה ביותר במשבר הקורונה. הסיוע שהקרן תעניק להם מהווה תמיכה כלכלית והכרת תודה״.

הקרן, שהוקמה על-ידי עו״ד ענבר נכט, הגדילה מאוד את פעילותה במהלך משבר הקורונה. בין היתר יזמה הקמת מוקד ייעודי לתמיכה בקשישים במהלך המשבר, בשיתוף עם ארגון ״איחוד הצלה״, והזניקה את הקמפיין לגיוס כספים לארגון לקט-ישראל, להענקת ארוחות חמות לרבבות נזקקים, כשבמסגרת זו גויסו לפרויקט 8 מיליון שח. בנוסף, מעניקה הקרן ייצוג משפטי פרו-בונו לעצמאים ואמהות חד-הוריות שנפגעו ממשבר הקורונה וכן מימנה קמפיין במגזר החרדי להסברת חשיבות השמירה על הנחיות משרד הבריאות. בנוסף, הקימה הקרן רשת היסעים ארצית לחולי-סרטן במהלך תקופת הסגר שבה הושבתה התחבורה הציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות