אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלי בתי הספר החליטו לא ליישם את מתווה החזרה ללימודים בכיתות ד'-ו' צילום: AFP

דיווח שוטף

מנהלי בתי הספר החליטו לא ליישם את מתווה החזרה ללימודים בכיתות ד'-ו'

משרד הבריאות: 4 נפטרו מקורונה ביממה האחרונה, 19 נדבק; ורשות המסים תדחה את האפשרות של שכירים בעלי שליטה להגיש בקשה למענק השני מה-18 במאי ל-21 במאי זאת לאור ההערכות הנדרשת ברשות עצמה; 317 מהמתפרעים שנעצרו אתמול בהר מירון - שוחררו הבוקר; מספר החולים בקורונה ירד ל-4,104 בני אדם

13.05.2020, 20:15 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

08:05 - משרד הבריאות: 4 נפטרו מקורונה ביממה האחרונה, 19 נדבקו

משרד הבריאות עדכן כי ביממה האחרונה נפטרו ארבעה חולי קורונה בישראל. בכך עלה מניין המתים ל-264. ביממה האחרונה אובחנו 19 חולים נוספים בלבד, ומניין הנדבקים עד כה עומד על 16,548. 134 בני אדם החלימו מקורונה, כך שמניין החולים בפועל עומד כעת על 4,052. מספר המונשמים ירד ל-52 - ירידה של 3 לעומת אתמול - ומספר החולים במצב קשה ירד ל-61 - ירידה של 6 לעומת אתמול. עד כה החלימו 12,232 חולי קורונה בישראל. (אדיר ינקו)

08:00 - מנהלי בתי הספר החליטו לא ליישם את מתווה החזרה ללימודים בכיתות ד'-ו'

תא המנהלים של הסתדרות המורים החליט לא ליישם את מתווה החזרה ללימודיםבכיתות ד'-ו'. מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד הודיעה למנהלי בתי הספר כי בסיכום עם מנכ"ל משרד החינוך נקבע שתינתן למנהלים אוטונומיה להחליט אם ליישם את המתווה ובאיזה אופן. תא המנהלים קיים התייעצות, והחליט שלא ליישם את המתווה בשל הקשיים הכרוכים ביישומו. (תמר טרבלסי חדד)

19:30 - לא יוגבל מספר הנוסעים ברכבת ישראל, שחוזרת לפעילות חלקית מיום א'

הרכבות יחזרולפעילות חלקית ביום ראשון, ללא הגבלה על מספר הנוסעים בכל קרון. כך מדווח משרד התחבורה בעקבות חלופת עם משרד הבריאות. הנוסעים יידרשו למשמעת עצמית, אך לא בטוח שהביקושים לרכבות יאפשרו זאת. בין היתר נקבע כי רכבת ישראל תפרסם לציבור "בכל הדרכים העומדות לרשותה" את ההנחיות לנוסעים. עוד נקבע כי ברכבת יערכו הסברה באמצעות סדרנים ופקחים בתחנות ובקרונות "במטרה להביא לציות מקסימלי של הנוסעים להנחיות". 

שר התחבורה בצאלאל סמוטריץ שר התחבורה בצאלאל סמוטריץ' ומנכ"ל הרכבת מיכאל מייקסנר | צילום: אוראל כהן שר התחבורה בצאלאל סמוטריץ

12:40 - ריקודים לצעירים בלבד: התוכנית להחזרת אירועים וחתונות ב-14 ביוני

הרשמה מראש, אזור ישיבה נפרד לאורחים בסיכון ומלצרים עם מסכות וכפפות: ל-ynet נודע היום (ד') שבמסגרת ההקלות בתקנות מגפת הקורונה עובד משרד הבריאות על מתווה שיאפשר קיום חתונות ואירועים ללא הגבלת מספר משתתפים. אם יאושר על ידי הממשלה, המהלך צפוי לצאת לדרך ב-14 ביוני. במרכז המתווה שלושה עקרונות: קבלת מידע על האורחים לפני האירוע, ניהול האירוע תחת מגבלות, ובקרה ושליטה לאחר האירוע.

האולמות שיאושרו לקיים אירועים יקבלו את "התו הלבן", בדומה לתו הסגול שמקבלים בתי עסק שהתחייבו לשמור על הנחיות הריחוק החברתי. כיום מתירות הנחיות משרד הבריאות התקהלות של עד 50 אנשים בשטח פתוח, ומסתמן שבשבוע הבא יעלה המספר ל-100.

על פי המתווה, לכל אירוע יוקם מיני-סייט (אתר) בחסות בעל השמחה. האתר יאפשר איסוף מידע מהמשתתפים לפני האירוע ותקשורת עתידית איתם לאחריו. המוזמנים יתבקשו למלא פרטים אישיים כגון גיל, כתובת ומספר נייד. ב-24 השעות לפני האירוע הם יתבקשו לעדכן באתר הצהרת בריאות חתומה. האתר יהיה נגיש רק למוזמנים שמספר הטלפון שלהם זוהה מראש, ולא יאושרו משתתפים שלא ניתן יהיה ליצור עמם קשר לאחר מכן.

לאחר מסירת הפרטים האישיים והחתימה על הצהרת בריאות יקבל המשתתף אור ירוק להשתתפות באירוע, או אור צהוב להמשך תשאול על ידי נאמן בריאות, או אור אדום לאיסור השתתפות. פרטי המשתתפים יימחקו לאחר חודש ממועד האירוע או על פי הנחיות.

אורחים בלי טלפונים חכמים ימלאו פרטיהם ואת הצהרת הבריאות שלהם עם הגעתם לאולם האירועים באמצעות מחשב לוח שיוצב בכניסה ויתופעל על ידי אחד המארחים.

כיצד יתנהל האירוע בפועל? על פי המתווה, לכל אירוע יוגדר משגיח בריאות שיהיה אחראי על אכיפת הנהלים. אנשי הצוות מטעם אולם האירועים יחויבו בכפפות ובמסכות. כל אורח, עובד או ספק יחויבו בבדיקת חום עם כניסתם ויוקם אזור הושבה סטרילי ומבודד לאוכלוסיית אורחים בסיכון גבוה. במתווה צוינה הנחייה שעלולה לספוג ביקורת ציבורית: "רחבת הריקודים לצעירים בלבד".

חתונה, צילום: מיטל בריל חתונה | צילום: מיטל בריל חתונה, צילום: מיטל בריל

12:00 - משרד הבריאות: מספר חולי הקורונה ירד ל-4,104

משרד הבריאות עדכן בשעה האחרונה את הנתונים אודות מגפת הקורונה בארץ. לפי המשרד, בישראל נדבקו בקורונה 16,539 בני אדם. מתוכם חולים עכשיו 4,104 אנשים - ירידה של 40 ביממה האחרונה. מספר החולים קשה עומד על 61, מתוכם 51 מונשמים. מספר החולים בינוני הוא 46. עד כה נפטרו מהמחלה 262 בני אדם בישראל, לאחר שאדם נוסף נפטר ביממה האחרונה. עד כה החלימו מהמחלה 12,173 איש. לפי המשרד, אתמול התבצעו 7,183 בדיקות לאבחון קורונה והיום עד כה נערכו 1,279 בדיקות.  

(שירות כלכליסט)

10:00 - עיכוב בקבלת המענק השני לשכירים בעלי שליטה בחברות

 

רשות המסים תדחה את האפשרות של שכירים בעלי שליטה להגיש בקשה למענק השני מה-18 במאי ל-21 במאי זאת לאור ההערכות הנדרשת ברשות עצמה.

כזכור הפעימה השנייה לעצמאים במסגרתה ניתן לקבל מענק בגובה 70% מההכנסה החודשית החייבת ועד לתקרה של 10.5 אלף שקל, נפתחה לפני שבוע. העיכוב עבור שכירים בעלי שליטה, שכלל לא קיבלו מענק בפעימה הראשונה נובעת מכך שבכך שהקימו חברה דרכה עוברות הכנסות העסק וממנה הם מושכים משכורת עלול ליצור מצב מעוות בו בחברה נצברו רווחים רבים שאותו שכיר בעל שליטה לא מושך כדי לא לשלם מס הכנסה מלא, ולמרות זאת יקבל מענק מהמדינה על אף שלא באמת זקוק לכך.

ברשות המסים הזכירו כי החברות של אותם שכירים בעלי שליטה יכלו כבר מאתמול להגיש בקשה במסגרת הפעימה השלישית (שמיועדת גם לחברות וגם לעצמאים) ומוגדרת כהשתתפות בהוצאות קבועות ויכולה להגיע עד לסכום של 400 אלף שקל. (עמרי מילמן)

רשות המסים, צילום: אלכס קומולויסקי רשות המסים | צילום: אלכס קומולויסקי רשות המסים, צילום: אלכס קומולויסקי

9:30 - ההתפרעויות במירון: 317 מהעצורים שוחררו

מאות בני אדם הגיעו לפנות אתמול למתחם קבר רשב"י במירון, וחוללו מהומות. בין השאר פרצו לציון הקבר, שהיה נעול בשבועות האחרונים, תוך שהם שוברים את דלת הזכוכית של המקום בשלב מסוים החלו התפרעויות אלימות, שכללו יידויי אבנים וחפצים נוספים לעבר השוטרים, וכן התנגדות בכוח להוראות להתפזר מהמקום. המשטרה עצרה כ-320 חסידים בגין התפרעויות ותקיפת שוטרים, וכן הפרת צווי החירום.

הבוקר שוחררו רובם - 317 איש - לאחר שקיבלו כל אחד דו"ח על הפרת צו הקורונה. שלושה חשודים שהיו מעורבים בתקיפת שוטרים עדיין עצורים, והבוקר יוחלט אם לבקש להאריך את מעצרם או לשחררם בתנאים מגבילים.

התפרעויות במירון, צילום: באדיבות ערוץ קברי צדיקים בטלגרם התפרעויות במירון | צילום: באדיבות ערוץ קברי צדיקים בטלגרם התפרעויות במירון, צילום: באדיבות ערוץ קברי צדיקים בטלגרם

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות