אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרוג עשירי בתאונות בנייה מאז תחילת השנה צילום: נעה קסלר

הרוג עשירי בתאונות בנייה מאז תחילת השנה

הבוקר נפצע פועל במהלך עבודה על במת הרמה באתר בת"א, צוות מד"א שהגיע העניק לו טיפול רפואי אך נאלץ לקבוע את מותו; פועל נוסף נפצע הבוקר באורח בינוני כשנפל מגובה באתר בנייה בעתלית

14.05.2020, 12:00 | דותן לוי

הרוג נוסף, עשירי במספר, התווסף הבוקר (ה') לרשימת ההרוגים בתאונות בנייה מאז תחילת השנה. סביב השעה 10:30 התקבל דיווח במד"א על פועל שנפצע במהלך עבודה על במת הרמה באתר בנייה ברחוב צ'לנוב בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום מצאו את הפועל בן ה-35 עם חבלת ראש, העניקו לו טיפול רפואי אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. בתאונה נוספת שהתרחשה היום, פועל בן 24 שנפל מגובה באתר בנייה בעתלית פונה לבית החולים רמב"ם עם במצב בינוני, עם חבלה בגפיים.

אתר בנייה, צילום: גיל נחושתן אתר בנייה | צילום: גיל נחושתן אתר בנייה, צילום: גיל נחושתן

עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, מסר כי "היום נהרג פועל בניין בזמן שימוש בבמת הרמה. מתחילת השנה נהרגו 20 פועלים, 10 מהם פועלי בניין. מידי שנה נהרגים מספר פועלי בניין בתאונות בהן מעורבת במת הרמה, עקב שימוש לא בטיחותי בבמות אלו. נושא הבטיחות של במות הרמה והגדרת המורשים להשתמש בהן אינו מוסדר בחוק, והתקנות באופן ברור ותחום זה הינו פרוץ.

"באחריות משרד העבודה לפעול באופן מיידי להוציא קובץ הנחיות בטיחות לשימוש בבמות ההרמה, ולהטיל את החובה לפעול בהתאם להנחיות על חברות להשכרת במות הרמה. חברות אלו משכירות את במות ההרמה לכל דורש, תמורת תשלום, מבלי לוודא אם למפעיל הבמה יש את ההכשרה והידע להפעיל אותה באופן בטוח".

תגיות