אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליצמן: "נתניהו נענה לפחדים של בר סימן טוב, הייתה בהלת יתר" צילום: אבי מועלם

ליצמן: "נתניהו נענה לפחדים של בר סימן טוב, הייתה בהלת יתר"

רגע אחרי סיום תפקידו אמר שר הבריאות היוצא: "כשהמנכ"ל הזהיר מעשרת אלפים מתים צעקתי מול כולם שזה מוגזם. ראש הממשלה קיבל את ההגזמה". בתחילת אפריל נבדקו ליצמן ורעייתו והתגלו כחולים בנגיף

18.05.2020, 06:52 | אדיר ינקו, ynet
שר הבריאות היוצא יעקב ליצמן אמר אמש (א') כי במהלך משבר הקורונה נענה ראש הממשלה בנימין נתניהו "לפחדים של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב". בראיון לכאן רשת ב' ציין ליצמן כי הוא סבור שהייתה בהלת יתר בזמן ההכנות למשבר.  

קראו עוד בכלכליסט

"אני חשבתי שהייתה בהלת יתר וברגע שהמנכ"ל שלי אמר שהוא חושש מעשרת אלפים מתים אני צעקתי בישיבת ממשלה מול כל השרים בנוכחותו שאני חולק על זה, שזה לא יהיה וזה סתם מוגזם אבל לא משנה", אמר ליצמן. "ראש הממשלה קיבל את ההגזמה הזאת והוא נענה לפחדים של המנכ"ל, ולפי זה אני לא יכול לבוא בטענות אליו, כי בסך הכול המצב מצוין. כמעט על כל נפש שאבדה אנחנו בוכים, אבל בסך הכל 250".

- יש כאלה שלא משווים לארה"ב ולאירופה אלא למדינות האזור.

"אנחנו לא יודעים מה יש במדינות האזור ואני מציע לא להשוות".

בר סימן טוב. "ברגע שאמר שהוא חושש מעשרת אלפים מתים צעקתי שאני חולק על זה" בר סימן טוב. "ברגע שאמר שהוא חושש מעשרת אלפים מתים צעקתי שאני חולק על זה" בר סימן טוב. "ברגע שאמר שהוא חושש מעשרת אלפים מתים צעקתי שאני חולק על זה"

הדברים נאמרים על רקע טענות שעלו במהלך המשבר שלפיהן היחסים בין השר ליצמן למנכ"ל משרדו עלו על שרטון. במשרד הבריאות סיפרו שהשר עצמו הודר מהליך קבלת ההחלטות על ידי בר סימן טוב, שעבד באופן ישיר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וביחד קיבלו השניים את ההחלטות המשמעותיות ביותר, לעיתים בניגוד לעמדתו של ליצמן. 

עוד סיפרו במשרד כי הפרופיל והנראות הציבוריים של בר סימן טוב סימנו אותו בסופו של דבר כמי שמוביל את משרד הבריאות בזמן המשבר, ולא ליצמן. בתוך כך יש לציין כי יחסיהם של השניים, עד לתחילת המשבר, היו לרוב טובים והמנכ"ל זכה לגיבויו של השר באופן כמעט מוחלט. 

בתחילת אפריל, בשיא הסגר שהוטל על תושבי ישראל, אובחנו השר ליצמן ורעייתו כחולים בנגיף הקורונה. מאז נבדקו השניים ונמצא כי החלימו. החקירה האפידמיולוגית שלו לא פורסמה בפומבי אף שהתברר שביום השבעת הכנסת הוא לא עבר בדיקת חום בכניסה למשכן. עקב חוק החסינות לא ניתן לחייב חברי כנסת לעבור בדיקה שכזו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות