אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת עורכי הדין: המנכ"ל הודיע על התפטרות ואח"כ חזר בו צילום: יאיר שגיא

לשכת עורכי הדין: המנכ"ל הודיע על התפטרות ואח"כ חזר בו

במסגרת דיון אתמול בהשתתפות כמה בכירים בלשכה, זעם המנכ"ל אורי אלפרסי על ביקורת שהושמעה כלפיו והודיע שמסיים את תפקידו; בהמשך נרגע והיום הגיע לעבודה כרגיל

20.05.2020, 17:17 | ענת רואה

מנכ"ל לשכת עורכי הדין, אורי אלפרסי, עזב אתמול בכעס דיון שהתקיים בלשכה בנוכחות כמה בכירים ובראשם ראש הלשכה עו"ד אבי חימי. לכלכליסט נודע כי במסגרת הישיבה מתח חימי ביקורת על התנהלות מסוימת שנחשפה בפניו. הדברים עוררו את חמתו של אלפרסי, שהודיע בעל פה על החלטתו להתפטר.

לדברי מקורות בכירים בלשכה, המנכ"ל אלפרסי הודיע שיש לו הצעת עבודה אחרת והוא אינו רוצה להמשיך ולעבוד עבור הלשכה ועזב את המקום. גורם בלשכה אמר שלאחר מכן היה אלפרסי נסער מאוד. אלא שבסופו של דבר אלפרסי, שהוא גם ככל הנראה האיש שמרוויח את השכר הגבוה ביותר בלשכה, החליט שלא להתפטר והיום הוא הגיע לעבודה כרגיל.

עו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין, צילום: יאיר שגיא עו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין | צילום: יאיר שגיא עו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין, צילום: יאיר שגיא

אלפרסי משמש מנכ"ל הלשכה עוד מתקופתו של ראש הלשכה הקודם עו"ד אפי נוה. ב-2019 עלות שכרו עמדה על 650 אלף שקל, אך בהמשך עודכנה תוספת לשכרו בהיקף 240 אלף שקל. נמסר כי עלות העסקת המנכ"ל ב-2020 עומדת על כ-800 אלף שקל לשנה – סכום הגבוה בהרבה מהשכר שמשתכרים רוב עורכי הדין השכירים בישראל, וזאת במצב בו אלפרסי איננו עו"ד וככל הידוע אינו בעל השכלה אקדמית כלל.

הישיבה בלשכה עסקה בין היתר בפוסט שפרסם עורך דין בפייסבוק ובו סיפר על כך שרכש מהלשכה בחודש פברואר תלושים של "תו הזהב" בשווי 6,000 שקל, שילם את מלוא הסכום אך לא קיבל את התלושים בגלל התפרצות נגיף הקורונה שהובילה לשיבוש של הפעילות הרגילה.

לטענת העו"ד, הוא פנה לכל גורם אפשרי בלשכה ואף אחד מהם לא הצליח לסייע בידו. "מרגיש לי לצעוק כמו שהיינו ילדים: את הכסף, את הכסף...", כתב בפוסט.

הפוסט הובא לידיעתו של עו"ד חימי שהתרעם על כך שמצב כזה מתרחש ועו"ד ששילם עבור תווים אלפי שקלים לא מקבל אותם תקופה ארוכה. כתוצאה מכך כינס את הישיבה בה התפטר המנכ"ל.

בלשכת עורכי הדין מסרו בתגובה שהתפטרות לא הוגשה בכתב: "מנכ"ל לשכת עורכי הדין, אורי אלפרסי, לא הגיש כל התפטרות והגיע לעבודתו בלשכה כמדי יום. יתר הטענות והרכילויות לא ראויות להתייחסות".

אלפרסי מסר בתגובה לפניית כלכליסט האם התפטר מתפקידו: "לא דובים ולא יער". יחד עם זאת, אלפרסי לא השיב לשאלות כלכליסט בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות