אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"ר נגד בקשת רשת וול סטריט למנוע ביטול עסקאות באופן זמני צילום: Facebook / wall street english

פרסום ראשון

הכנ"ר נגד בקשת רשת וול סטריט למנוע ביטול עסקאות באופן זמני

כונס הנכסים תומך במתן צו עיכוב הליכים נגד רשת לימודי האנגלית שצברה חובות של 11 מיליון שקל וצפויה לסגור את 11 סניפיה

23.05.2020, 17:56 | ליטל דוברוביצקי

הממונה על הליכי חדלות פירעון במשרד המשפטים (הכנ"ר) מתנגד לבקשת רשת וול סטריט ללימודי אנגלית להורות כי לקוחות החברה שהינם התלמידים לא יוכלו לפעול לביטול עסקאות שביצעו עם החברה ובתוך כך להורות לבנקים ולחברות הניכיון והסליקה שלא לכבד הודעות על ביטול עסקאות. וול סטריט ביקשה את ביטול העסקאות לתקופת ביניים. בתוך כך, הכנ"ר תומך במתן צו עיכוב הליכים נגד הרשת. המלצת הכנ"ר הועברה לבית המשפט שצפוי להכריע בסוגייה בימים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת נציג הממונה, עו"ד יוסף מססה, "עמדת הממונה מתחזקת שעה שהחברה במסגרת הליך הבראתה צפויה לשנות את אופי פעילותה כך ששיעורים שהיו עד כה מועברים באופן פרונטלי יהפכו למקוונים. זוהי שיטת לימוד שאינה מתאימה לכל אחד ויתכן שתלמידים יעדיפו שלא להמשיך וללמוד במתכונת חדשה זו, והדרישה לכפייה, לכשעצמה, יש בה כדי להביא לחוסר איזון".

בתוך כך ציין הממונה כי בנק מרכנתיל, הנושה המובטח, הביע נכונות להעמיד מימון לטובת ההליך בין היתר בכפוף למינויו של עו"ד ישראל בכר ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ כמנהל ההסדר. "הממונה רואה טעם לפגם בניסיונו של הבנק לקדם מועמד מטעמו כבעל תפקיד וכי יש להעדיף נאמן ניטרלי". הממונה הדגיש כי הוא אינו חולק על כישוריו הרבים של עו"ד בכר, אלא שהממונה בוחר כבכל תיק להציע מועמד ניטרלי. לפיכך הציע הממונה שמות של חמישה מועמדים לתפקיד מנהל ההסדר.

רשת וול סטריט, הרשת ללימודי אנגלית, הגישה בשבוע שעבר לבית משפט המחוזי בקשה דחופה להורות על כינוס אסיפת נושים לחברה וכן הצעה מפורטת לתוכנית לשיקום כלכלי שמתאימה לעולם העסקי שלאחר משבר הקורונה. החברה שצברה חובות כוללים של כ-11 מיליון שקל וצפויה לסגור את 11 סניפיה ביקשה גם עיכוב הליכים כנגדה. הממונה לא התנגד להוצאת צו עיכוב הליכים לרשת. וול סטריט מעסיקה 224 עובדים, אולם הודיעה שתאלץ לפטר כ-200 מהם, כשרובם המוחלט הוצאו לחל"ת עם תחילת משבר הקורונה. העובדים ברשת מיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש.

סניף של וול סטריט, צילום: Facebook / wall street english סניף של וול סטריט | צילום: Facebook / wall street english סניף של וול סטריט, צילום: Facebook / wall street english

הרשת טענה כי קבלת התוכנית להבראה תאפשר לחברה לפרוע לטענתה שיעור צפוי של כ-100% מנשייתה, בתקופה של 48 החודשים הקרובים וכן להמשיך להעניק שירות רציף ללקוחותיה תוך שימוש בפלטפורמה חדשה שפותחה על ידי החברה המזכה (וול סטריט העולמית).התוכנית החדשה שתוצע לתלמידים תאפשר למידה מרחוק על ידי שימוש בכלים דיגיטליים, שאותם החלה לפתח וול סטריט העולמית לפני שלוש שנים, ושפיתוחם הושלם בפועל במרץ 2020.

מהנהלת וול סטריט נמסר: "אנו שמחים כי הכנ"ר אינו מתנגד לבקשת החברה ורואה מקום ליתן את הסעדים המבוקשים. במסגרת ההסדר שהוצע, יתאפשר לחברה להמשיך ולתפקד כעסק חי ולתת מענה מיטבי לכלל לקוחותיה וספקיה.

"נדגיש, כי במסגרת התוכנית לשיקום כלכלי שהוגשה, יכול כל תלמיד שיחפוץ לבטל את הרישום לפי תנאי הביטול בחוזה, והסעד המבוקש בעניין לקוחות החברה מתייחס לתקופה קצרה מאוד ומהותו לפרוס בפניהם את התמונה המלאה ולתת להם לבחור את החלופה הטובה ביותר עבורם במסגרת הסדר הנושים ובאופן מסודר. החברה מציעה ללקוחותיה מוצר מצוין הנותן מענה מיטבי אך מבינה, כי ישנם לקוחות אשר יבחרו שלא לעשות שימוש בחלופה זו.

לשמחתנו הרבה, בימים האחרונים ההיענות למעבר לכיתה הדיגיטלית הייתה גבוהה מאוד ורוב המשתמשים הפעילים עברו לפלטפורמת המותאמת לעידן שלאחר הקורונה. בתקופה זו יש לא מעט תלמידים חדשים שמצטרפים, רוכשים את מוצר האונליין ונהנים ממוצר ושירות מצוינים. החברה עומלת לתת את הטוב ביותר לכל לקוחותיה גם בתקופה קשה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות