אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי רשות שדות התעופה מאיים להשבית את אל על צילום: רויטרס

ועד עובדי רשות שדות התעופה מאיים להשבית את אל על

הוועד הוציא לאל על מכתב נוסף השבוע ובו מסר כי אם לא תשלם את חובה שנצבר החל מפברואר, ועומד על מיליוני שקלים, אל על "לא תוכל להמריא מהשדה החל מעוד שבוע"; לדבריהם: "לא ייתכן שעובדי הרשות עדיין בבית, כי אין איך לשלם להם משכורות בעוד שאל על חייבת לרשות סכומי עתק"; מדובר ב-2,000 עובדים מתוך 3,000 שעובדים ברש"ת, שעדיין בחל"ת

27.05.2020, 10:10 | נווית זומר

ועד עובדי רשות שדות התעופה, הודיע הבוקר (ד') "כי אם חברת אל על לא תגיע להסדר עם רשות שדות התעופה ותחזיר חובותיה, אל על תפסיק לקבל שירותים מעובדי הרשות ולא תוכל להמריא מהשדה החל מעוד שבוע (יום שלישי הבא)". עוד נמסר מהוועד: "לא ייתכן שעובדי הרשות עדיין בבית. חלק בחל״ת וחלק ב-50% משרה. כי אין איך לשלם להם משכורות בעוד שאל על חייבת לרשות סכומי עתק".

קראו עוד בכלכליסט

נכון להיום, למרות מדיניות השמיים הסגורים, אל על מבצעת עדיין טיסות מטען וטיסות חילוץ. ברש"ת מועסקים כ-3,000 עובדים, 2,000 מתוכם בחל"ת או חופשה כפויה ולמעלה מ-200 הופרשו לפנסיה מוקדמת.

גונן אוסישקין מנכ"ל אל על , צילום: אל על , SIVANFARAG גונן אוסישקין מנכ"ל אל על | צילום: אל על , SIVANFARAG גונן אוסישקין מנכ"ל אל על , צילום: אל על , SIVANFARAG

אל על חייבת עשרות מיליוני שקלים לרש"ת עבור שרותים שהיא מקבלת בשדה התעופה, החל מאגרות שונות ועד דמי שכירות עבור מטה אל על, שפועל במבנה בשטח נתב"ג. מדובר בחוב בגין שרותים שניתנו בשלושת חודשים האחרונים.

בשבוע האחרון הוציאה רשות שדות התעופה מכתב להנהלת אל על ובו דרשה תשלום מיידי של החוב שנצבר מאז פברואר. רשת גם התלוננה במכתב כי אל על לא השיבה על מכתביה הקודמים בנושא.

אל על שמצויה במשבר מהקשים בתולדותיה, ממתינה לסיוע המדינה שעדיין לא אושר, בגלל מחלוקת בין המדינה לבנקים לגבי חלוקת הביטחונות בהלוואה שאמורים הבנקים לתת לאל על בערבות מדינה. הסיוע מתעכב בגלל שקיימות עדיין מחלוקות בין האוצר לבין אל על ובין האוצר לבנקים, שאמורים לתת את ההלוואה לאל על.

יחד עם זאת פורסם היום בכלכליסט כי אל על במו"מ למכירת חלקה בחברת השילוח ממן שעומד על 15%, לחברת תעבורה שבבעלות משפחת לבנת, שהיא בעלת השליטה בה המחזיקה ב-66% מחברת ממן כיום, עבור 50 מיליון שקל .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות