אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Zoom תחזק את הצפנת שיחות הווידאו של מארחים בתשלום קרדיט: Zoom

Zoom תחזק את הצפנת שיחות הווידאו של מארחים בתשלום

לפי רויטרס, מי שיזכה להצפנה משופרת הם הלקוחות המשלמים - כמו בתי ספר - אך לא לקוחות חינמיים. הדעות לגבי המהלך חלוקות

30.05.2020, 09:42 | שירות כלכליסט

חברת שיחות הווידאו זום (Zoom) מתכננת לחזק את ההצפנה של שיחות הווידאו שמארחים לקוחות משלמים ומוסדות כמו בתי ספר - אך לא את השיחות שמנהלים לקוחות בעלי חשבונות חינמיים, כך הודיעה החברה אתמול, על פי הדיווח ברויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שעסקיה משגשגים מאז פרוץ מגפת הקורונה, דנה במהלך עם קבוצות להגנת זכויות האזרח ונגד התעללות בילדים ביום חמישי, ויועץ הביטחון של זום, אלכס סטמוס, אישר אותו אתמול. הוא הוסיף שהתוכנית כוללת שילוב של גורמים טכנולוגיים, עסקיים ובטיחותיים, שהביא לתגובות מעורבות מצד מגני זכויות הפרט.

זום משכה מיליוני לקוחות חינמיים ומשלמים מאז פרוץ המגפה, בין היתר כיוון שהמשתמשים יכולים להצטרף לפגישות – משהו שקורה כ-300 מיליון פעם ביום – ללא הרשמה. הדבר נתן בין היתר הזדמנות לאנשים לחדור לפגישות לא להם, ולחבל בהן.

שיחת זום,  קרדיט: Zoom שיחת זום | קרדיט: Zoom שיחת זום,  קרדיט: Zoom

ג'ני גלברט, חוקרת ב-Electronic Frontier Foundation שהשתתפה בשיחה שנערכה ביום חמישי, אמרה שהיא מקווה שזום תשנה מסלול ותציע שיחות וידאו מוגנות באופן נרחב יותר. אך ג'ון קאלאס, חבר בארגון ה-Civil Liberties Union, אמר שהאסטרטגיה של החברה נראית לו כמו התפשרות סבירה.

מומחי ביטחון מידע ואכיפת חוק הזהירו מכך שפושעי מין ואחרים משתמשים יותר ויותר בתקשורת מקודדת כדי לחמוק מגילוי. "אלה מאיתנו שמבצעים תקשורת מאובטחת מאמינים שעלינו לעשות משהו בקשר לדברים הנוראים באמת", אמר קאלאס, שמכר בעבר שירותי קידוד. "גביית כסף עבור הקידוד הוא דרך טובה להיפטר מאורחים לא קרואים".

זום שכרה את שירותיהם של סטמוס ומומחים אחרים לאחר שורה של כשלי ביטחון מידע הובילו מספר מוסדות לאסור על השימוש בזום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות