אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר הצרפתי: הכלכלה צפויה להתכווץ השנה ב-11% צילום: רויטרס

שר האוצר הצרפתי: הכלכלה צפויה להתכווץ השנה ב-11%

מדובר בהורדת התחזית, שעמדה לפני כן על התכווצות של 8%. עם זאת, על פי ברונו לה מר, הכלכלה תתאושש ב-2021. היום לראשונה מזה חודשיים הורשו מסעדות וברים בצרפת להיפתח לקהל

02.06.2020, 14:13 | שירות כלכליסט
כלכלת צרפת צפויה להתכווץ השנה ב-11% בשל השלכות משבר הקורונה, כך לדברי שר האוצר ברונו לה מר. מדובר בהורדת התחזית, שעמדה לפני כן על התכווצות של 8%.

קראו עוד בכלכליסט

"הזעזוע הוא ברוטאלי ביותר", אמר בראיון לתחנת הרדיו RTL. עם זאת הוסיף: "אני בטוח לגמרי שנתאושש ב-2021".

שר האוצר של צרפת ברונו לה מר , צילום: רויטרס שר האוצר של צרפת ברונו לה מר | צילום: רויטרס שר האוצר של צרפת ברונו לה מר , צילום: רויטרס

הממשלה בצרפת הטילה החל מאמצע מרץ הגבלות מחמירות במיוחד במאמץ לבלום את התפשטות המגפה. הסגר נמשך כחודשיים וב-11 במאי החלו במדינה בהקלות, כשהיום (ג') הורשו לראשונה מסעדות וברים להיפתח לקהל. עם זאת, בפריז שנחשבת למוקד ההתפרצות העיקרי במדינה, המסעדות עדיין לא יכולות להושיב אנשים אלא רק להציע שירות טייק אווי. "נפגענו קשה מהנגיף ונקטנו באמצעים יעילים כדי להגן על בריאות הציבור, אבל הכלכלה שותקה כמעט לגמרי למשך שלושה חודשים", הסביר לה מר. "אנחנו נפצה על כך באמצעות צמיחה".

עוד הוסיף כי הממשלה תמשיך לספק לחברות סיוע דרך קרן סולידריות שתפעל עד סוף השנה ותעזור לכסות על ההוצאות הקבועות. "אפילו שקשה לשמוע את הדברים האלה ביום שכזה שבו השמש זורחת ובתי הקפה נפתחים, חייבים לומר שהחלק הקשה עוד לפנינו במונחים חברתיים וכלכליים", הוסיף לה מר.

הוא התייחס גם לצעדים הספציפיים שבהם נוקטת הממשלה, כולל מציאת קונה לרשתות אופנה שבסכנת פשיטת רגל, ביניהן Camaieu וקונפורמה, וכן תוכניות סיוע לתעשיות התיירות והרכב. כמו כן, בשבוע הבא צפויה הממשלה להציג תוכנית סיוע לסקטורי התעופה והבנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות