אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודי עזרא ממשיך במימוש אחזקותיו בנטו מלינדה צילום: נועם מושקוביץ'

דודי עזרא ממשיך במימוש אחזקותיו בנטו מלינדה

נטו אחזקות שבשליטת משפחת עזרא מכרה 8.59% ממניותיה בנטו מלינדה בתמורה ל-90 מיליון שקל; בעקבות העסקה, ירדה אחזקת המשפחה בנטו מלינדה מ-57.89% ל-49.75%; נטו אחזקות רשמה זינוק של 76% ברווח הנקי ברבעון בראשון בזכות הקורונה ופסח

02.06.2020, 16:51 | נורית קדוש

תשעה חודשים אחרי שמכרה 20% מאחזקותיה בנטו מלינדה, ממשיכה משפחת עזרא לצמצם את אחזקותיה בחברה התפעולית: נטו אחזקות שבשליטת משפחת עזרא מכרה היום 8.59% ממניותיה בנטו מלינדה המרכזת את פעילות חברת המזון, בתמורה ל-90 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות העסקה, ירדה אחזקת המשפחה בנטו מלינדה מ-57.89% ל-49.75%. מכירת המניות לגופים מוסדיים בעסקאות מחוץ לבורסה, נעשו לפי שווי של 53 שקל למניה ובעקבותיה צפוי גידול בהון המיוחס לבעלי החברה של כ-15 מיליון שקל.

דודי עזרא, צילום: נועם מושקוביץ דודי עזרא | צילום: נועם מושקוביץ' דודי עזרא, צילום: נועם מושקוביץ

העסקה יצאה לדרך כאמור תשעה חודשים לאחר שמכרה נטו אחזקות 20% מאחזקותיה בנטו מלינדה בתמורה ל- 213 מיליון שקל, לפי שווי מניה של 4.7 שקל. בהמשך לאותה עסקה, מכרה משפחת עזרא 6% מאחזקותיה בנטו אחזקות, בשווי של 75 מיליון שקל. בעקבות העסקה, ירדו אחזקותיה של משפחת עזרא בנטו אחזקות ל-46.97% לעומת 53.11% טרם המכירה.

בנוסף לצמצום האחזקות בנטו מלינדה ובנטו אחזקות, מכר עזרא בחודש שעבר את חלקה של נטו אחזקות (50%) בחברת סיטונאות הירקות והפירות "ביכורי שדה דרום". העסקה שהיתה אמורה לשקף לביכורי שדה דרום שווי של 600 מיליון שקל, נקלעה לקשיים ובעקבות ההשפעה השלילית של הקורונה על היקפי הפעילות של החברה בשוק המוסדי, נאלץ עזרא להוריד מחיר וחתם על הסכם למכירת חלקו עבור 215 מיליון שקל בלבד. עזרא, הבעלים והנשיא של נטו אחזקות, התפשר לא רק על הסכום, אלא גם על קצב העברת התמורה. 15 מיליון שקל שולמו לנטו במועד החתימה והיתרה תשולם ב-36 תשלומים חודשיים שווים ורצופים ב-3 השנים הקרובות.

לצד המימושים - רבעון מוצלח לנטו אחזקות

את הרבעון הראשון חתמה נטו אחזקות עם צמיחה של 33% במכירות שהסתכמו ב-887 מיליון שקל. העלייה נרשמה הן בשל עיתוי חג הפסח שחל השנה ברבעון הראשון והן בעקבות הסתערות הצרכנים על המזון בעקבות משבר הקורונה.

זאת, בנוסף לשני הסכמים שחתמה החברה: האחד לשיווק עופות כשרים החל מספטמבר האחרון שתרם 80 מיליון דולר למכירות והשני לרכישת חברה לממכר בקר, שתרמה 29 מיליון שקל למכירות. בשורה התחתונה של דוחות הרבעון הראשון הציגה נטו אחזקות זינוק של 76% ברווח הנקי ל-46 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות