אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: המשטרה בקניה היתה מעורבת ב-15 מקרי הרג מאז הוטל עוצר הקורונה צילום: איי אף פי

דיווח: המשטרה בקניה היתה מעורבת ב-15 מקרי הרג מאז הוטל עוצר הקורונה

בסוף מרץ הטילה קניה עוצר לילי כחלק מהמאבק בהתפשטות הקורונה. לפי דיווח ב-AFP, תלונות רבות הגיעו על הטרדה, תקיפות, טיפול לא אנושי וכן על שימוש ביריות כחלק מאכיפת העוצר

05.06.2020, 21:40 | שירות כלכליסט
המשטרה בקניה היתה מעורבת בהירגתם של 15 בני אדם מאז שהמדינה קבעה עוצר לילי בחודש מרץ כחלק ממאבקה בהתפשטות נגיף הקורונה - כך מסר גוף הפיקוח על השיטור, בהודעה שמפרסמת סוכנות הידיעות AFP.

קראו עוד בכלכליסט

גוף הפיקוח העצמאי על השיטור (IPOA), דיווח שקיבל 87 תלונות נגד המשטרה מאז העוצר הלילי וצעדי הביטחון שנכנסו לתוקף במדינה ב-27 במרץ.  "לאחרי חקירות ראשוניות, 15 מתים ו-31 מקרים שבהם נפגעו אנשים נקשרו באופן ישיר לפעולות של המשטרה במהלך אכיפת העוצר", נמסר. לפי ההצהרה, התלונות כוללות מקרי מוות, יריות, מעצרים, הטרדה, תקיפות, שוד, טיפול לא אנושי ותקיפה מינית.

המשטרה בקניה מואשמת לעתים תכופות על ידי ארגוני זכויות אדם על שימוש בכוח מופרז וברצח בלתי חוקי, במיוחד בשכונות עוני. באפריל האשים ארגון Human Rights Watch את המשטרה בהטלת העוצר בצורה "כאוטית ואלימה מלכתחילה", תוך שימוש בהצלפות, בעיטות ודחיפות כדי לאלץ אנשים לא להסתובב ברחובות בשעות האסורות. "האכזריות המשטרתית לא רק שאינה חוקית, היא גם לא יעילה במאבק נגד הנגיף", מסר הארגון.

נשיא קניה אוהורו קניאטה, צילום: איי אף פי נשיא קניה אוהורו קניאטה | צילום: איי אף פי נשיא קניה אוהורו קניאטה, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות