אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציור של אמן הגרפיטי בסקיה נמכר ביותר מ-100 מיליון דולר צילום: איי אף פי

ציור של אמן הגרפיטי בסקיה נמכר ביותר מ-100 מיליון דולר

היצירה משנת 1982 נרכשה בידי המיליארדר קן גריפין מטייקון העיתונות פיטר ברנט. מחירי ציוריו של בסקיה, שעסק בעבודותיו בין היתר בנושאי גזע ואי-שוויון, הלכו והאמירו מאז מותו ב-1988

08.06.2020, 21:55 | שירות כלכליסט

מייסד קרן הגידור סיטאדל (Citadel), קן גריפין, רכש ביותר מ-100 מיליון דולר ציור של ז'אן-מישל בסקיה, האמן השחור שעסק בעבודותיו בין היתר בנושאי גזע ואי-שוויון. 

קראו עוד בכלכליסט

הציור של בסקיה מצטרף לעבודות של אמנים ואמניות שחורים נוספים שמהווים חלק מהאוסף של גריפין.  

קן גריפין, מייסד ומנכ"ל קרן הגידור סיטאדל , צילום: בלומברג קן גריפין, מייסד ומנכ"ל קרן הגידור סיטאדל | צילום: בלומברג קן גריפין, מייסד ומנכ"ל קרן הגידור סיטאדל , צילום: בלומברג

"רובו הגדול של האוסף של קן מוצג במוזיאונים כדי שהציבור יוכל ליהנות ממנו", אמרה זיה אחמד, דוברת של סיטדל. "הוא מתכוון לחלוק עם הציבור גם את היצירה הזאת".

היצירה משנת 1982 שכותרתה "Boy and Dog in a Johnnypump", נמצאה עד כה בידיו של טייקון העיתונות פיטר ברנט. מחירי ציוריו של בסקיה הלכו והאמירו מאז מותו ב-1988. לפני שלוש שנים נמכר ציור של האמן תמורת 110.8 מיליון דולר במכירה פומבית בסותבי'ס - מחיר שיא עבור יצירה של אמן אמריקאי.

הציור של  בסקיה שרכש גריפין בכ-100 מיליון דולר, צילום: איי אף פי הציור של בסקיה שרכש גריפין בכ-100 מיליון דולר | צילום: איי אף פי הציור של  בסקיה שרכש גריפין בכ-100 מיליון דולר, צילום: איי אף פי

הקנייה הייתה מהווה אירוע גדול בזמנים נורמליים, והיא אף בולטת יותר כעת, על רקע השיתוק בשוק האמנות מאז הוטל הסגר הקורונה בחודש מרץ, ולאחר שהעסקאות הפרטיות בו בתקופה הזאת כמעט ולא עלו על חמישה מיליון דולר, כך אומרים סוחרי אמנות ואנשי בתי מכירות.

ברנט ידוע כאחד האספנים הגדולים של בסקיה. בשנה שעברה הוא קיים מכירה פומבית של יצירות האמן במשרדי הקרן שלו בניו יורק. הציור שנמכר כעת הועמד גם אז למכירה, לצד 70 יצירות נוספות.

גריפין, שהונו האישי נאמד ב-15.3 מיליארד דולר על פי מדד המיליארדרים של בלומברג, הוא אספן נמרץ ששילם עד היום סכומי שיא עבור עבודות של ג'קסון פולוק ושל וילם דה קונינג. הוא גם תורם סכומים נכבדים למוזיאונים, ומכהן כחבר דירקטוריון של מוזיאון הוויטני לאמנות אמריקאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות