אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביבס: "פחות מ-1% מהתלמידים נדבקו בקורונה, הירגעו" צילום: אולפן כלכליסט

ביבס: "פחות מ-1% מהתלמידים נדבקו בקורונה, הירגעו"

יו"ר השלטון המקומי נגד היוזמות לחזור לקפסולות: "נתוני החולי לא מצדיקים פאניקה. בתי ספר בהם הייתה הדבקה ייסגרו, מי שהיה במגע ייבדק, אבל עיקר המשאבים שלנו צריכים להיות מופנים לזה שהורים ימשיכו לעבוד, שתלמידים ימשיכו ללמוד ושמערכת החינוך תמשיך לתפקד"

07.06.2020, 21:53 | שחר אילן
יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס כתב הערב (א') לראשי הרשויות בישראל כי "פחות מאחוז מתלמידי ישראל נדבקו בקורונה ואני מבקש מכולם: הירגעו". ביבס, מהאנשים החזקים בליכוד גם כתב ש"החלטות פזיזות שנבעו מפחד ופאניקה הובילו לשיתוק המשק שעדיין נמצא בתרדמת".

קראו עוד בכלכליסט

בשלטון המקומי אומרים שהפנייה של ביבס מתייחסת בעיקר לקריאות של ארגוני המורים לחזור ולסגור חלק ממערכת החינוך. עם זאת, גם חלק מהרשויות, ביניהן תל אביב, מאפשרות למנהלים להחזיר את בתי הספר לשיטת הקפסולות.

לטענת ביבס, "נתוני החולי לא מצדיקים פאניקה ולא מתווים חדשים להתמודדות - אנחנו ממשיכים לטפל במקצועיות ובמהירות כפי שעשינו עד כה: בתי ספר בהם הייתה הדבקה ייסגרו, מי שהיה במגע ייבדק, אבל עיקר המשאבים שלנו צריכים להיות מופנים לזה: שהורים ימשיכו לעבוד שתלמידים ימשיכו ללמוד שמערכת החינוך תמשיך לתפקד".

חיים ביבס, צילום: ענר גרין חיים ביבס | צילום: ענר גרין חיים ביבס, צילום: ענר גרין

עוד מוסיף ביבס: "מתוקף האחריות המוטלת על כתפינו כראשי ערים, בואו נישאר מחוברים לנתוני האמת והמספרים. זוהי השעה של כולנו להיות למען התושבים, למען השגרה השפויה, למען הפרנסה, אני סומך עליכם. בתוך אווירת הפחדה ולחץ, בואו נשמור על קור רוח".

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר החינוך יואב גלנט ודרשה חזרה לשיטת הקפסולות ברשויות אדומות. זאת. לאור העלייה המדאיגה בתחלואה בבתי הספר.

בן דויד אמרה: "משרד הבריאות השית הנחיות על בתי הספר שבלתי אפשרי ליישם. במצב הנוכחי. אף אחד לא יכול לשמור על מרחק של שני מטרים בין התלמידים או לאכוף חבישת מסכות במשך יום שלם. את התוצאות של ביטול מתווה הקפסולות וחזרה לכיתות גדולות אנו רואים בימים אלה בעלייה משמעותית במספר החולים". היא ציינה ש"חלק מהרשויות המקומיות דוגמת תל אביב, רמלה ושדרות כבר החלו בכך ודואגים גם לתלמידים וגם לצוותי ההוראה שלהם. לפיכך, אני קוראת שוב לחזור לשיטת הקפסולות".

מנתונים שפרסם משרד החינוך אודות מצב התחלואה במערכת החינוך עולה כי 352 תלמידים ועובדי הוראה אובחנו עד כה בקורונה, 22 מהם ביממה האחרונה. בנוסף, 130 בתי ספר וגני ילדים - סגורים. זאת לעומת 106 מוסדות סגורים שנרשמו אתמול. בנוסף, 17,605 תלמידים ועובדים שוהים בבידוד, לעומת 16,327 שעליהם דווח אתמול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות