אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר: ארכה של 48 שעות לממשלה להגשת הצעת חוק בנושא איכוני השב"כ צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן

אושר: ארכה של 48 שעות לממשלה להגשת הצעת חוק בנושא איכוני השב"כ

ועדת המשנה לממשלה אישרה בסוף מאי להמשיך להשתמש ב'כלי' של השב"כ למאבק בנגיף הקורונה, עד ל- 16 ביוני אך גם קבעה כי אם עד 8 ביוני לא תונח על שולחן הכנסת הצעת החוק המסדירה את הנושא, יפקע התוקף של ההחלטה בעניין הסמכת שב"כ

08.06.2020, 14:03 | צבי זרחיה
ועדת המשנה למודיעין, שירותים חשאיים בראשות ח"כ צבי האוזר אישרה היום (ב') לממשלה, פה אחד, הארכת מועד של 48 שעות להניח על שולחן הכנסת את חוק הסמכת שירות הביטחון הכללי לסייע במאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) התש"ף-2020.

כזכור, ב-26 במאי אישרה ועדת המשנה לממשלה להמשיך להשתמש ב'כלי' של השב"כ למאבק בנגיף הקורונה, עד ל- 16 ביוני אך גם קבעה כי אם עד 8 ביוני לא תונח על שולחן הכנסת הצעת החוק המסדירה את הנושא, יפקע התוקף של ההחלטה בעניין הסמכת שב"כ.

קראו עוד בכלכליסט

מימין ראש השב"כ נדב ארגמן וראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן מימין ראש השב"כ נדב ארגמן וראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן מימין ראש השב"כ נדב ארגמן וראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן

אתמול אחר הצהריים פנתה הממשלה לוועדת המשנה, וביקשה להאריך ב-48 שעות את מועד הנחת החוק על שולחן הכנסת, לאחר שהתקיים אתמול דיון בממשלה בהצעת החוק, והיא מתכוונת לדון בו היום במסגרת ועדת השרים להתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו.

היועצת המשפטית לוועדה, עו"ד מירי פרנקל שור, אמרה לחברי הכנסת כי אתמול מסר משרד הבריאות דיווח נוסף לוועדה, בו צוין כי הם ביצעו רק פנייה אח"כ לשב"כ, בשל חולה שלא ניתן היה לתקשר עימו באופן אחר, ולכן ניתן לראות שאכן השימוש ב'כלי' מופעל מאוד בצמצום. יחד עם זאת אמרה, בדיווח משרד הבריאות צוין כי טרם אושר הנוהל לגבי אופן ההפעלה של השב"כ בנושא המאבק בקורונה.

ח"כ האוזר אמר "שוחחתי על הצעת החוק עם שר המשפטים, אבי ניסנקורן, ועם המשנים ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי ודינה זילבר, והצעת החוק מוכנה למעשה. הם ביקשו לדון בה במסגרת ועדת שרים לקורונה, אשר מכונסת לדיון ממש כעת. היות שממילא האישור שלנו ניתן רק עד ל-16.6, ועד אז ניתן להניח שלא נסיים הליכי חקיקה, אם יחלו, ויחד עם הנתון של שימוש בכלי של מקרה אחד, אשר מראה כי אכן ההחלטה החדשה צמצמה את היקף השימוש בכלי. משום כך, אני מציע שנאשר את בקשת הממשלה ל-48 שעות נוספות".

ח"כ גדעון סער (הליכוד) אמר כי נתון שכזה מחזק את העובדה ש"אין קושי לאשר את בקשת הארכה, אבל כאשר נגיע לדון בהסדר הקבוע, אם זה הנפח של הדברים, בהחלט נדון בשאלת הצורך בעצם השימוש בכלי".

עו"ד ענת אסיף, ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, נשאלה לגבי אי אישורו של הנוהל עד כה, והשיבה כי הוא נמצא בישורת האחרונה של אישורו ע"י היועץ המשפטי לממשלה.

לאחר מכן העלה יו"ר הוועדה, ח"כ האוזר, את בקשת הממשלה לאישור, וזו אושרה, כאמור, פה אחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות