אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת לבנת וחברת אלייד פועלות למחוק את ממן מהבורסה צילום: אוראל כהן

משפחת לבנת וחברת אלייד פועלות למחוק את ממן מהבורסה

לפני שבוע וחצי רכשו תעבורה של משפחת לבנת ואלייד של יצחק סוארי את חלקה של אל על בחברת שירותי התעופה; הפרמייה שמציעות השתיים על מחיר השוק של ממן היא זניחה - 5.6 שקלים למניה לעומת 5.13 שקלים, המחיר בבורסה; מניית ממן מזנקת ב-22% ובמחזור של פי 3 מהממוצע

09.06.2020, 12:03 | גולן חזני
פחות משבועיים אחרי שרכשו באמצעות חברת תעבורה 15% ממניות חברת הלוגיסטיקה ממן (חברה המעניקה שירותים לחברות תעופה) מידי אל על, משפחת לבנת וקבוצת האחזקות אלייד של יצחק סוארי פועלים למחוק את החברה ממסחר בבורסה. בינתיים, מניית ממן מזנקת ביותר מ-22% ובמחזור של פי 3 מהממוצע. 

קראו עוד בכלכליסט

כיום חברת תעבורה מחזיקה ב-66% ממניות ממן ואלייד ב-17.5% מהמניות. אם הצעת הרכש תתקבל, תעבורה תעלה לאחזקה של 76% וקבוצת אלייד תחזיק ב-24% מממן.

 ים

הפרמייה שמציעים הצדדים על מחיר השוק של ממן היא זניחה - מחיר של 5.6 שקלים למניה לעומת 5.13 שקלים, המחיר בבורסה. החברה נסחרת בשווי 240 מיליון שקל.

נחמה רונן, יו"ר ממן, צילום: אוראל כהן נחמה רונן, יו"ר ממן | צילום: אוראל כהן נחמה רונן, יו"ר ממן, צילום: אוראל כהן

משפחת לבנת, וגם אלייד, מסתייגות מאחזקה בחברות ציבוריות ולמעשה ממן היא החברה היחידה של קונצרן תעבורה שבשליטת לבנת, שנסחרת בבורסה. גם אלייד נפטרה לפני פחות משנה ממניות שהחזיקה בחברת אשטרום (19%) והחמיצה זינוק גדול במחירה לאחר המכירה.

כזכור, לפני שבוע וחצי הודיעה אל על על מכירת אחזקתה (15%) בחברת ממן לחברת 'תעבורה' שבשליטת משפחת לבנת. עבור המניות ועבור אופציות לרכישת 10% נוספים שהיא מוכרת לתעבורה, אל על תקבל 50 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות