אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד מנכ"ל פטרוטקס, יוסי לוי: הפר התחייבות לחלוק ברווחים מקידוחי גז ונפט צילום: גיא אסיאג

תביעה נגד מנכ"ל פטרוטקס, יוסי לוי: הפר התחייבות לחלוק ברווחים מקידוחי גז ונפט

התביעה הוגשה לבית משפט השלום בת"א על ידי עו"ד יעקב כץ בטענה כי שותפו לשעבר לוי הפר הבטחה בנוגע לרווחי עסקה בארה"ב; הוא מבקש סעדים עבור פעולות שונות בסכום מצטבר של כ-850 אלף שקל; לוי: "לא היה כל מקום להגיש כתב תביעה מנופח ומופרך שכזה"

10.06.2020, 11:47 | ליאור גוטמן
עו"ד יעקב כץ הגיש לאחרונה תביעה לבית משפט השלום בתל אביב כנגד מנכ"ל שותפות פטרוטקס, יוסי לוי, זאת בטענה כי הפר התחייבות לחלוק ברווחים מקידוחי גז ונפט. עוד צורפו לתביעה (כמשיבות) חברת פטרוטקס עצמה, ומרום אנרגיה שלוי משמש כמנכ"לה.

קראו עוד בכלכליסט

פטרוטקס היא שותפות לחיפושי נפט וגז בארה"ב שנסחרת בבורסה בתל אביב. לוי, דמות מוכרת בענף ובעברו מנכ"ל שותפות ישראמקו ושמן, ואילו התובע כץ משמש כעו"ד של חברות בתחום האנרגיה מעל ל-40 שנה. בעברו שימש כיועמ"ש של חברת "לפידות" שפועלת בתחום, דירקטור בבתי הזיקוק ונציג "אומקו", חברת נפט אמריקאית שעובדת בישראל. פטרוטקס עצמה פעלה בעבר בישראל וכיום השותפות מחזיקה בזכויות בשלושה שדות נפט וגז: במיסיסיפי, בטקסס ובאלבמה. את 2019 סיימה השותפות עם הכנסות של כ-11.3 מיליון דולר ועם הפסד כספי  של כ-1.9 מיליון דולר.

יוסי לוי, צילום: גיא אסיאג יוסי לוי | צילום: גיא אסיאג יוסי לוי, צילום: גיא אסיאג

לטענת כץ, כפי שמתואר בתביעה שהוגשה, הוא התקשר בעבר בשותפות עסקית עם לוי לאורך שבע שנים במטרה להרוויח ממכירת משאבי טבע. עוד נטען שלוי קיבל לאורך השנים מימון של מאות אלפי דולרים לכאורה, כדי למצוא עסקאות פוטנציאליות שונות, כאשר אחת מהן (קידוח בארה"ב) הניבה פירות. בתביעה נטען שלאחר הגילוי וההפקה של הנפט לוי היה אמור לחלוק עם כץ באופן שווה כל הכנסה שתתקבל, אולם לכאורה לוי הפר את ההתחייבות, לרבות ניכוי דמי שכירות או דמי ניהול שונים שהיו מגיעים לכאורה לכץ לאורך התקופה, גם כאשר נכנסו שותפים עסקיים שונים. השורה התחתונה היא דרישה לסעדים עבור פעולות שונות ובסכום מצטבר של כ-850 אלף שקל.

מטעמו של יוסי לוי נמסר בתגובה ש"צר לי על הגשת כתב התביעה בכלל ובעת הזו בפרט. רובו המוחלט של כתב התביעה עוסק בהתחשבנות בין עו"ד כץ וביני, כאשר עו"ד כץ יודע היטב שאני שומר על זכויותיו על פי כל ההסכמות בינינו, כפי שהובהר בתשובתי לפנייתו המקדימה, ולא היה כל מקום להגיש כתב תביעה מנופח ומופרך שכזה, שרובו נוגע לסכומים שלא מגיעים לעו"ד כץ וחלקו לסכומים שאינם במחלוקת אך מועד תשלומם טרם הגיע. בנוסף, ראה עו"ד כץ לכלול בכתב התביעה דרישות לתשלום בסכומים זניחים מהנתבעות האחרות, כשגם סכומים אלה אינם במחלוקת כלל, ונראה שכל מטרת הכללתם בכתב התביעה הינה לגרור את החברות להליכים לא להן, ולשרבב את שמן לכתבה עיתונאית כאמצעי לחץ פסול".

את עו"ד כץ מייצגים עוה"ד ערן וינר, חן נאמן ונטע פוליאק ממשרד ארדינסט, בן-נתן, טולידאנו ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות