אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקלה חמורה השביתה את מערך הענן של IBM ברחבי עולם צילום: Investopedia

תקלה חמורה השביתה את מערך הענן של IBM ברחבי עולם

התקלה הביאה לפגיעה משמעותית באתרי אינטרנט רבים ביניהם שירות Continuous Delivery ומערך הבינה המלאכותית ווטסון. זו לא התקלה הראשונה שפוגעת בחודשים האחרונים בענן של החברה, במרץ סבלה IBM מתקלה נוספת בדאטה סנטר שלה בדאלאס ונאלצה להתחייב שלא תשבית עוד את שירותיה

10.06.2020, 14:57 | רפאל קאהאן
תקלה ממקור לא ידוע השביתה את מערך מחשוב הענן של IBM הלילה (ד'). על פי דיווח של Techcrunch התקלה נבעה כנראה מבעיית רשת, אך הדבר לא אושר על ידי החברה. התקלה החלה מאוחר בלילה שעון ישראל ונמשכה עד לשעות הקטנות של הבוקר כאשר אפילו אתר האינטרנט שמספק חיווי על מצב המערך לא היה זמין. בשעה זו מדווחת IBM שכל השירותים חזרו לפעול.

קראו עוד בכלכליסט

הדיווחים העיקריים על התקלה בוצעו דרך אתר המצב של חטיבת Aspera של IBM שמתמחה בשירותי מחשוב ענן היברידיים (שילוב של ענן פרטי וציבורי). "קיבלנו התרעה על תקלה במערך האחסון המנוהל AoC של IBM" נכתב באתר של החטיבה . על פי החטיבה מערך האחסון ספג תקלה במיקומים הבאים: אמסטרדם, דאלאס, פרנקפורט, מלבורן וטורונטו. עם זאת ממשקי ה-API שלה המשיכו להציג סטטוס פעיל לכל אורך התקלה.

IBM משרדי ניו יורק, צילום: בלומברג IBM משרדי ניו יורק | צילום: בלומברג IBM משרדי ניו יורק, צילום: בלומברג

התקלה הביאה לפגיעה משמעותית באתרי אינטרנט רבים בעולם, כולל אגרגטור חדשות הטכנולוגיה הידוע Techmeme. עוד שירותים שנפלו עקב הבעיה היו: שירות Continuous Delivery, מערך הבינה המלאכותית ווטסון, IAM ושירותים רבים נוספים.

זו לא התקלה הראשונה שפוגעת בחודשים האחרונים בענן של IBM. החברה סבלה מתקלה בדאטה סנטר בדאלאס במרץ, שהביאה אותה לפרסם מאמר בו התחייבה לא להשבית את השירות יותר. מתברר שההכרזה הזו היתה קצת פזיזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות