אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרוטו בדרך החוצה ממשרד הבריאות: אישר לטדי שגיא להיכנס לארץ ללא בידוד צילומים: אוראל כהן

גרוטו בדרך החוצה ממשרד הבריאות: אישר לטדי שגיא להיכנס לארץ ללא בידוד

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות העניק למיליארדר פטור מבידוד לאחר שזה חזר לארץ; אדלשטיין הורה לקיים עימו בירור דחוף; אם גרוטו לא יתפטר באופן מיידי - המנכ"ל היוצא בר סימן טוב צפוי לפטר אותו

10.06.2020, 22:00 | אדריאן פילוט

האם הקריירה הציבורית של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, הגיע לסיומה? גרוטו החליט, על דעת עצמו, לפטור את המיליארדרד טדי שגיא מבידוד בניגוד מוחלט להוראות משרד הבריאות, לאחר שזה האחרון חזר מקפריסין.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין שיגר לפני שעה קלה הודעה בהולה לעיתונות ובה הוא מודיע כי הנחה את מנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב לערוך בירור עם גרוטו, "וכן לבחון את העניין בכל הכלים המשמעתיים העומדים לרשותו".

עוד נכתב כי "השר מצפה לקבל תשובות מהבירור כבר מחר". ל"כלכליסט" נודע כי אם גרוטו לא יתפטר באופן מיידי - בר סימן טוב צפוי לפטר אותו; זו תהיה למעשה ההחלטה המנהלית האחרונה של בר סימן טוב, שיחסיו עם גרוטו היו עלו על שרטון בזמן משבר הקורונה.

שגיא וגרוטו, צילומים: אוראל כהן שגיא וגרוטו | צילומים: אוראל כהן שגיא וגרוטו, צילומים: אוראל כהן

"במיוחד בשעה שיש מאמץ רב להסביר לציבור את חשיבות העמידה בהנחיות משרד הבריאות וכאשר אנחנו קוראים להגברת האכיפה, לא ייתכן שיהיו פטורים מבידוד אשר יסכנו את בריאות הציבור", מסר אדלשטיין. "מדובר בפגיעה קשה באמון הציבור וטעות חמורה בשיקול הדעת. במקרים כאלה לא אנהג בסלחנות".

גרוטו, חבר ועד המנהל של ארון הבריאות העולמי, ציפה להתמנות למנכ"ל המשרד, אך לתפקיד נבחר פרופ' חזי לוי, מנהל בית חולים ברזילי באשקלון. גרוטו קיבל את הבשורה על אי מינויו בצורה קשה.  

שגיא היה אחד המשתתפים במסיבת בר המצווה ההמונית במגדלי צמרת בתל אביב, שגם בה הופרו בבירור הנחיות משרד הבריאות. המיליארדר בילה במקום לצד חבר הכנסת ניר ברקת, הזמר עומר אדם, שלישיית "מה קשור", עדן בן זקן וליאור נרקיס. לאחר המסיבה, שב שגיא לקפריסין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות