אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייפאל: נתרום 530 מיליון דולר לעסקים בבעלות אפרו-אמריקאים

פייפאל: נתרום 530 מיליון דולר לעסקים בבעלות אפרו-אמריקאים

חברת התשלומים המקוונים מסרה את ההודעה על רקע המחאות נגד גזענות לאחר רציחתו של ג'ורג' פלויד; רוב הסכום יועבר לעסקים דרך קרן מיוחדת; כן יועבר מענק חירום מיוחד לעסקים שנפגעו במשבר הקורונה

11.06.2020, 18:41 | שירות כלכליסט

חברת התשלומים המקוונים פייפאל הודיעה היום (ה') שתתרום 530 מיליון דולר לתמיכה בעסקים בבעלות מיעוטים ושחורים בארה"ב, זאת על רקע המחאות העולמיות נגד גזענות בעקבות רציחת האזרח האפרו-אמריקאי ג'ורג' פלויד על ידי שוטרים במיניאפוליס.

קראו עוד בכלכליסט

רוב הכסף – 500 מיליון דולר – יוקדש ליצירת קרן שתשקיע בעסקים של שחורים ומיעוטים שנמצאים בתת-ייצוג. הכספים יושקעו דרך בנקים קהילתיים ואיגודי אשראי שמשרתים קהילות מיעוטים, או באמצעות השקעות ישירות, כך לדברי החברה. "אני אומר באופן ברור: אני עומד לצד עמיתינו השחורים ועם הקהילה השחורה, כמו שעושה כל קהילת פייפאל", כך כתב מנכ"ל החברה דן שולמן במזכר פנימי שהופץ בין העובדים, "אנו עומדים אתכם ותומכים בכם – ואנחנו חייבים להכריז בפומבי: Black lives matter".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

פייפאל מצטרפת בצעד זה לשורה של תאגידים וחברות אמריקאים שהתחייבו להעביר מימון למלחמה באי השוויון הגזעי בארה"ב, לאחר שמותו של פלויד ב-25 במאי ע"י שוטר שחנק אותו למוות באמצעות ברכו הצית מחאה נרחבת בארה"ב ובעולם. נתונים עדכניים מראים גם שאפרו-אמריקאים נפגעו ממשבר הקורונה באופן שאינו פרופורציונלי לחלקם היחסי באוכלוסיה.

בנק אוף אמריקה הבטיח לתרום מיליארד דולר במשך ארבע שנים כדי לעזור לקהילות שונות לפתור את אי השוויון הכלכלי והגזעי שהן סובלות ממנו. גולדמן זאקס יצר בשבוע שעבר קרן של 10 מיליון דולר לאותה מטרה, ונייקי הבטיחה 40 מיליון דולר במשך ארבע שנים ועוד 100 מיליון דולר במשך עשר שנים.

פייפאל, שבסיסה בסן חוזה, קליפורניה, מסרה ש-10 מיליון דולר מתוך הסכום שהבטיחה לתרום ישמשו למענקי חירום לעסקים בבעלות שחורים בארה"ב שנפגעו ממשבר הקורונה. המענקים, שכל אחד מהם יהיה בגובה 10,000 דולר מיועדים לכיסוי הוצאות הפתיחה מחדש של העסקים שיקבלו אותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות